Sprzęt AGD

Sprzęt AGD

O Sprzętach AGD

Artykuły gospodarstwa domowego to przedmioty i urządzenia, które pomagają w prowadzeniu domu. Znajdziemy je przeważnie w każdym domowym pomieszczeniu: w pokoju np. odkurzacz, w kuchni – lodówkę, a w łazience – pralkę. Rodzajów sprzętów AGD jest bardzo wiele. Posiadają one różne wymiary i parametry techniczne. Dokonując ich porównania zauważymy, że poszczególne dane techniczne w ogromnych stopniu wpływają na ceny sprzętu AGD.

Wszystkie sprzęty AGD do swojego funkcjonowania potrzebują energii elektrycznej, co wiąże się z potrzebą poniesienia na nią dodatkowych kosztów. Dlatego warto zastanowić się, który sprzęt AGD jest niezbędny w naszym domu, a który stanowi tylko energochłonny gadżet. Warto też zauważyć, że producenci cały czas prześcigają się w tworzeniu nowych, ekonomicznych technologii, więc zapewne każdy użytkownik znajdzie wśród dostępnych na rynku produktów coś dla siebie.

Duże i małe AGD

Główny podział sprzętu AGD to podział ze względu na wymiary: duże i małe. Do dużego sprzętu AGD można zaliczyć przede wszystkim: chłodziarki, zamrażarki, pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, kuchenki, mikrofalówki i piekarniki. Mały sprzęt AGD to natomiast niemalże wszystkie inne urządzenia elektryczne: odkurzacze, żelazka, tostery, frytkownice, ekspresy do kawy, roboty kuchenne, czajniki elektryczne, urządzenia służące do pielęgnacji włosów oraz wagi. Wybór jest duży, dlatego zanim zdecydujemy jaki sprzęt AGD kupić, warto krótko scharakteryzować każde z wyżej wymienionych urządzeń.

Chłodziarki i zamrażarki

Chłodziarki są urządzeniami służącymi, jak sama nazwa wskazuje, do obniżenia temperatury produktów w nich się znajdujących. Temperatura wewnątrz chłodziarki powinna wynosić od 0 st. C do 5 st. C. W wyższych temperaturach znacznie wzrasta szybkość namnażania się szkodliwych bakterii, przez co żywność szybko staje się niezdatna do spożycia. Głównym rodzajem chłodziarek są lodówki. Dzielimy je na: top-freezer (z zamrażalnikiem na górze), bottom-freezer (z zamrażalnikiem na dole), side-by-side (dwudrzwiowe, przeważnie posiadające większą pojemność niż lodówki z zamrażalnikiem na górze lub na dole), przenośne oraz do zabudowy. Oprócz lodówek wyróżniamy chłodziarki przeznaczone na konkretne produkty, takie jak wino czy napoje.

W połączeniu z lodówką występują zamrażarki, jednak na rynku dostępne są również zamrażarki pojedyncze, które dzielą się na dwa rodzaje: skrzyniowe oraz szufladowe. Zamrażarki skrzyniowe otwierane są od góry i ich drzwi przypominają klapę. Świetnie nadają się do sklepu czy restauracji, ponieważ mają bardzo duże wymiary. Zamrażarki szufladowe przypominają wyglądem lodówki, ale ich wnętrze podzielone jest na odrębne szuflady pozwalające lepiej segregować mrożone produkty. Wadą zamrażarek szufladowych jest to, że nie można w nich przechowywać rzeczy o większych rozmiarach.

Pralki

Dostępne na rynku pralki mają wiele przeróżnych funkcji i parametrów technicznych. Spotykamy dwa podstawowe rodzaje pralek: ładowane od góry lub ładowane od przodu. Zaletą pralek ładowanych od przodu jest to, że blat pralki można wykorzystać jako powierzchnię roboczą lub półkę na kosmetyki, przybory toaletowe, ręczniki. Kolejna zaleta to, możliwość zabudowania razem szafkami pod wspólnym blatem. Natomiast pralki ładowane od góry zajmują mniej miejsca, przez co będą dobrym wyborem do małej łazienki. Na rynku można spotkać także pralko-suszarki.

Zmywarki

Zmywarki służą głównie do mycia kuchennych naczyń. Dzięki nim zużywamy mniej wody niż podczas ręcznego zmywania. W sklepach najczęściej spotykane są zmywarki ładowane od przodu, jednak zdarzają się również ładowane od góry. Kolejny podział zmywarek to ten na wolnostojące oraz do zabudowy. Istnieje także rozróżnienie ze względu na szerokość: dostępne są rodzaje 45 cm i 60 cm.

Kuchenki

Kuchenki są w wyposażeniu każdej kuchni. Wyróżniamy trzy ich podstawowe rodzaje: gazowe, elektryczne oraz gazowo-elektryczne. Najtańsze są kuchenki gazowe, jednak kupując je trzeba mieć dostęp do sieci gazowej lub miejsce na postawienie butli LPG. Nowszym rozwiązaniem są kuchenki elektryczne, które zasilane są jedynie przy użyciu energii elektrycznej. Ich wadą jest to, że prąd jest droższy od gazu, więc za ich eksploatację zapłacimy więcej. Natomiast kuchenki gazowo-elektryczne to połączenie tradycyjnej płyty grzewczej z palnikami gazowymi oraz elektrycznego piekarnika. Na rynku występują również kuchenki mikrofalowe, które służą do odgrzania przygotowanego jedzenia, a także same płyty grzewcze lub piekarniki.

Odkurzacze

Pierwszym urządzeniem określanym jako mały sprzęt AGD jest odkurzacz. To dzięki niemu pomieszczenie jest wolne od kurzu i innych zanieczyszczeń. Obecnie można spotkać takie rodzaje odkurzaczy jak: tradycyjne (workowe i bez workowe), piorące, centralne, automatyczne oraz ręczne. Aby kupić jak najbardziej dopasowany do naszych potrzeb odkurzacz, warto zapoznać się z różnicami pomiędzy poszczególnymi typami sprzętów odkurzających, dokonać porównania poszczególnych z nich.

Żelazka

Na naszym rynku mamy do wyboru kilka rodzajów żelazek: bezprzewodowe, parowe, systemowe oraz turystyczne. Warto zwrócić uwagę na ich dane techniczne, aby wybrać odpowiednie do swoich potrzeb. Poszczególne modele różnią się bowiem funkcjami, a także ceną, więc jest w czym wybierać. Jeżeli chce się przeznaczyć mało środków na tego typu sprzęt AGD warto porównaś ich ceny i jakości.

Tostery, frytkownice, roboty kuchenne

Sprzęt AGD, który pomaga nam przygotować pyszne jedzenie to: tostery, frytkownice i roboty kuchenne. Tostery, zwane też opiekaczami, mogą być idealnym sposobem na szybką przekąskę. Natomiast frytkownica pomoże w przygotowaniu obiadu, bowiem nie służy ona tylko do robienia frytek, ale można także przygotować w niej ryby, mięso, pączki, racuchy, faworki oraz różnego rodzaju placuszki. Do robotów kuchennych możemy zliczyć: miksery, blendery, malaksery.

Urządzenia do pielęgnacji włosów

Do urządzeń do pielęgnacji włosów zaliczamy: suszarki, prostownice, karbownice, maszynki do golenia, lokówki. Każde z nich różni się zastosowaniem, więc przed zakupem powinno się określić jaki sprzęt jest potrzebny. Po zdecydowaniu, jakie urządzenie wybierzemy, należy zapoznać się z jego danymi technicznymi.

Producenci sprzętu AGD

Sprzęt AGD oferuje bardzo wielu producentów, dlatego ciężko zdecydować, który z nich jest najlepszy. Popularne firmy działające w branży AGD to: Bosch, Electrolux, Whirlpool, Zelmer, Amica, Mastercook oraz wiele innych. Kupując sprzęt AGD powinno się sugerować ceną, ale też danymi technicznymi poszczególnych urządzeń. Warto również zwrócić uwagę na gwarancję, która jest bardzo ważnym elementem w momencie, gdy nasze urządzenie ulegnie uszkodzeniu.

Sprzęt AGD

39 580 produktów
Wszystkie kategorie

Małe AGD do domu

Akcesoria do prasowania

Akcesoria do robotów sprzątających

Deski do prasowania

Generatory pary

Golarki do ubrań

Hafciarki

Maszyny do szycia

Mopy parowe

Odkurzacze

Owerloki

Roboty sprzątające

Rury i węże do odkurzaczy

Stębnówki i podszywarki

Systemy prasowalnicze

Żelazka

Małe AGD do kuchni

Blendery

Czajniki elektryczne

Dzbanki i filtry do wody

Ekspresy do kawy

Filtry do kawy

Frytkownice

Garnki i patelnie elektryczne

Gofrownice

Grille elektryczne

Inne sprzęty kuchenne

Jajowary

Jogurtownice

Kombiwary i parowary

Krajalnice

Kuchenki mikrofalowe

Maszynki do mielenia

Maszyny do lodów

Maszyny do popcornu

Mini piekarniki

Młynki do kawy

Noże elektryczne

Opiekacze do kanapek

Prodiże

Roboty kuchenne

Saturatory wody

Sokowirówki

Suszarki do warzyw i owoców

Tostery

Urządzenia do hot-dogów

Urządzenia do waty cukrowej

Wagi kuchenne

Wyciskarki

Wypiekacze do chleba

Zgrzewarki do folii

Małe AGD do łazienki

Depilatory

Elektryczne szczoteczki do zębów

Golarki elektryczne

Irygatory

Końcówki do szczoteczek i irygatorów

Lokówki do włosów

Masażery

Maszynki do strzyżenia

Maty masujące

Prostownice, karbownice do włosów

Suszarki do włosów

Suszarko-lokówki

Trymery

Wagi łazienkowe

Cache: 0.0364 s. (IBM3-fcgi)