zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking akcesoriów do ekspresów

Akcesoria do ekspresów

-197 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Akcesoria do ekspresów

O Akcesoriach do ekspresów

Akcesoria do ekspresów pomogą utrzymać je w czystości i cieszyć się wybornym smakiem kawy przez długi czas. Na rynku dostępnych jest szereg produktów tego typu, dlatego przed zakupem warto przyjrzeć się propozycjom poszczególnych producentów i dobrać je do odpowiedniego modelu ekspresu. W zrobieniu rozsądnych zakupów pomoże też zrobienie porównania cen akcesoriów do ekspresów i sprawdzenie parametrów poszczególnych produktów. Dzięki temu zakupy będą w pełni udane.

Rodzaje akcesoriów do ekspresów

Akcesoria do ekspresów można podzielić na te, które służą do ich czyszczenia i konserwacji oraz te, które są gadżetami. Zarówno w składzie pierwszej i drugiej grupy jest mnóstwo opcji do wyboru. Z pewnością są one użyteczne oraz ułatwiają korzystnie z ekspresu do kawy, a także przygotowanie doskonałego naparu.

Kiedy do zaparzania kawy używa się wody niezbyt dobrej jakości, z pewnością po krótkim czasie w ekspresie osadzi się kamień. Aby tego uniknąć warto zaopatrzyć się w odpowiednie filtry. Dzięki nim dodatkowy proces odkamieniania będzie przeprowadzany rzadko, a i smak wody ulegnie znacznej poprawie. W walce z kamieniem pomocne będą również tabletki, płyny lub odkamieniacze w saszetkach. Ich użycie nie wymaga szczególnych zabiegów. Wystarczy sporządzić z nich roztwór w zbiorniku na wodę. Po opróżnieniu pojemnika trzeba tylko przepłukać go czystą wodą.

Do usuwania osadów, fusów i wszelkich resztek po spienianiu mleka przydadzą się proszki i tabletki do czyszczenia ekspresów. Za ich pomocą usunie się wszelkie nieczystości, a także zabije grzyby i bakterie. Oczywiście nie można zapomnieć o tym, żeby przepłukiwać elementy ekspresów pod bieżącą wodą. Należy to regularnie robić zwłaszcza ze spieniaczem do mleka, ponieważ zaniedbanie tej części powoduje często usterki sprzętu. Poza tym w ten sposób szybko będzie można pozbyć się resztek mleka i nie dopuści się do zatkania końcówki przewodu. Do tego dobrze czasem system spieniania natłuścić specjalnym olejkiem. Zapewni to długi czas eksploatowania sprzętu oraz poprawi jego funkcjonowanie.

W utrzymaniu higieny mogą być przydatne zestawy, w skład których wchodzi na przykład osłona przeciwbryzgowa i podstawka na filiżankę. Warto zaopatrzyć się w niekiedy posiada się niezaawansowany technologicznie ekspres do kawy. W takim przypadku pomocny będzie też podgrzewacz do filiżanek, przystawki na przykład do robienia Cappuccino czy termos na mleko. Funkcjonalnym gadżetem może być również stojak lub pojemnik na kapsułki do kawy. Dzięki niemu wkłady będą zawsze pod ręką i jeszcze szybciej przygotuje się filiżankę kawy. Oczywiście stale rośnie liczba akcesoriów tego typu. Producenci prześcigają się bowiem w wymyślaniu nowych udogodnień dla kawoszy.

Czyszczenie i odkamienianie ekspresów kolbowych i automatycznych

Do czyszczenia ekspresów kolbowych używa się często specjalnych proszków. Ich użycie nie powinno sprawić kłopotu. Wystarczy wysypać substancję na sitko umieszczone w kolbie i włączyć proces parzenia kawy na 5 sekund. Po odczekaniu kolejnych pięciu sekund powtarza się czynność włączania i wyłączania pięciokrotnie. Potem trzeba wypłukać kolbę i znowu powtórzyć poprzednie działania z tym, że tym razem bez środka czyszczącego. Co istotne, woda po przepłynięciu całego obiegu powinna wracać do tacki ociekowej.

Ekspresy automatyczne zaopatrzone są w specjalne systemy do czyszczenia i odkamieniania. Trzeba tylko użyć odpowiedniego przycisku, a urządzenie zrobi w zasadzie wszystko samodzielnie. Należy tylko pamiętać, aby przed rozpoczęciem czynności wyjąć filtr ze zbiornika na wodę.

Ceny i producenci akcesoriów do ekspresów

Zestaw 80 filtrów do ekspresu można kupić już za 6 zł. Na odkamieniacze, płyny, proszki i tabletki do czyszczenia wyda się od 20 zł do 80 zł. Koszt najtańszego zestawu do ekspresu i przystawek wyniesie 33-45 zł. Za sprzęty najlepszej jakości zapłaci się ponad 3 000 zł. Tyle wyniesie koszt na przykład podgrzewacz do filiżanek. Nieco mniej, bo około 400 zł wyda się na spieniacz do mleka. Dlatego przed zakupem konieczne jest porównanie cen akcesoriów do ekspresów, które pozwoli wybrać produkty dobre jakościowo i przy tym tanie.

Wielu producentów ekspresów do kawy wytwarza też do nich akcesoria. Znanymi twórcami są między innymi Jura, DeLonghi, Siemens czy Bosch. To najbardziej znani producenci akcesoriów do ekspresów, którzy na rynku działają już od wielu lat.

Tagi kategorii: akcesoria do ekspresów, do ekspresów skcesoria, akcesoria do do ekspresów kawy
^
No-cache: 1.6974 s. (IBM5-fcgi-1)