zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking blenderów

Blendery ręczne

-501 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Blendery ręczne

O blenderach

Blendery to urządzenia, które są znakomitymi, kuchennymi pomocnikami. Pozwalają przygotować posiłki w znacznie krótszym czasie! Wszystko, dzięki temu, że mają naprawdę szeroki wachlarz zastosowania, a co za tym idzie, mogą nas wyręczyć w naprawdę wielu czynnościach. Świetnie nadają się do przygotowywania zup, ale również i koktajli, zimnej herbaty, czy siekania przypraw oraz warzyw. Jak więc wybrać blender idealny?

Rodzaje blenderów

Kupując blender, przede wszystkim należy zastanowić się nad jego rodzajem. Liczy się to, ze względu na fakt, że nie każdy model ma identyczne zastosowanie. Do wyboru mamy:

 • blendery ręczne – do trzymania w ręku, z wymiennymi końcówkami. Świetnie nadają się do stosowania np. w osobnych miskach czy bezpośrednio w garnku (chociażby wtedy, gdy robimy zupę krem). Mogą posiadać różne funkcje, a także dodatkowy pojemnik
 • blender stojący – zwany także kielichowym. Bezpośrednio w pojemniku lub dzbanku znajdują się ostrza, które siekają, tną lub blendują pożywienie. Dostępne są także specjalne blendery stojące z bidonem, czyli pojemnikiem na koktajl lub np. mrożoną herbatę. Urządzenie to wykorzystywane jest głównie do przyrządzania napojów owocowych i mlecznych, nie można w nim natomiast mieszać zup lub sosów o temp. powyżej 80 st. C.
 • blendery z podgrzewaczem – wyposażone są nie tylko w kielich, ale także i możliwość utrzymywania ciepła. Dzięki temu potrawa, która przygotowujemy będzie ciepła i od razu gotowa do spożycia. To świetne rozwiązanie, gdy przygotowujemy np. zupki dla dzieci i niemowląt.
 • rozdrabniacze – służą do rozdrabniania żywności
 • szatkownice

Blender a jego moc

Przede wszystkim dokonując zakupu blenderu należy zwrócić uwagę na moc silnika tego urządzenia. To od niego zależą możliwości sprzętu. Do wyboru mamy modele o mocy znajdującej się w takich przedziałach, jak:

 • poniżej 250 W
 • 250 – 399 W
 • 400 – 599 W
 • 600 – 999 W
 • powyżej 1000 W

Blendery o mniejszej mocy to urządzenia, które przeznaczone są głównie do produktów miękkich. Sprawdzą się wtedy, gdy chcemy zrobić mus z bananów lub ubić na sztywno białka. Są dobre także wtedy, gdy chcemy przygotowac koktajl ze świeżych owoców. Wybierając urządzenie o większej mocy – zyskujemy większa możliwość działania. Z kruszeniem lodu czy blendowaniem np. orzechów poradzą sobie znacznie mocniejsze urządzenia, których moc przekracza 500 W.

Regulacja obrotów i stopnie prędkości

Dobrej klasy blendery, niezależnie od tego, jakiego są rodzaju – to urządzenia, które wyposażone są w możliwośc regulacji obrotów. To od niej zależy stopień rozdrobnienia czy zblendowania produktów. Regulacja prędkości odbywa się za pomocą specjalnych przycisków umieszczonych na rączce blendera lub pokręteł na blenderze stojącym. Do wyboru mamy modele o zróżnicowanym stopniu prędkości, w tym:

 • z mniej niż 4 stopniami prędkości
 • od 5 do 7 stopni prędkości
 • od 8 do 11 stopni prędkości
 • z 12 i więcej stopniami prędkości
 • z płynną regulacją prędkości

Wiele modeli wyposażonych jest w płynną regulację prędkości, na która nie mamy wpływu. Oprócz tego niektóre z nich posiadają także funkcję Turbo, która jest odpowiedzialna za chwilowe zwiększenie mocy.

Wyposażenie dodatkowe blenderów

Kupując blender, warto także spojrzeć na to, jakie dodatkowe akcesoria znajdują się na wyposażeniu dodatkowym. Podobnie, jak w przypadku chociażby robotów kuchennych – możemy mieć różne nakładki i zakończenia. Dostępne są ostrza do siekania, krojenia, blendowania czy trzepaczka. W przypadku zakupu blendera niezbędna jest również podstawowa końcówka rozdrabniająca, montowana do zamykanego pojemnika z wymiennymi nożami. Dodatkowe końcówki, takie jak trzepaczaka do ubijania mleka lub przygotowywania sosu czy też specjalny nóż do kruszenia lodu, również mogą okazać się przydatne w trakcie kuchennych eksperymentów.

Warto też sprawdzić, czy do blendera dołączony jest również i pojemnik. Niektóre modele posiadają specjalne pojemniki typu bidon, w których od razu umieszczamy napój, który wcześniej przygotowaliśmy. Możemy zabrać go ze sobą na siłownię czy do pracy! 

Tagi kategorii: blendery ręczne, blender ręczny
^
No-cache: 0.594 s. (IBM5-fcgi-2)