zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking desek do prasowania

Deski do prasowania

-240 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Deski do prasowania

O deskach do prasowania

Deski do prasowania pozwalają na łatwe i precyzyjne wyprasowanie ubrań, obrusów czy firan. Obecnie oprócz samego blatu mają one także wiele dodatkowych funkcji, np. systemy wspomagające prasowanie lub samonagrzewanie się. Na co więc warto zwrócić uwagę kupując ten produkt? Co zrobić, by był on jak najlepiej dopasowany do indywidualnych potrzeb?

Rodzaje desek do prasowania

Wyróżnia się kilka podstawowych rodzajów desek do prasowania. Jeśli komuś nie zależy na wielu dodatkowych funkcjach, najodpowiedniejszą będzie deska klasyczna, czyli nieelektryczna. Posiada ona powierzchnię do prasowania pokrytą najczęściej flanelowym materiałem. Niektóre z tych modeli posiadają także nakładkę antyprzepaloniową, dzięki której nie trzeba martwić się o potrzebę zbyt częstej wymiany pokrowca. Zaletą rodzaju klasycznego jest także obecność podstawki na żelazko oraz niska cena. Drugi rodzaj desek do prasowania to ten ze zintegrowanym przedłużaczem. Oznacza to, że nie trzeba podłączać żelazka bezpośrednio do prądu, ale do gniazda deski. Dzięki temu przedmiot taki można ustawić w jakimkolwiek miejscu w domu (niekoniecznie blisko źródła prądu), a kabel od żelazka nie będzie przeszkadzał w prasowaniu. Trzecim typem są deski elektryczne, które posiadają funkcje ułatwiające prasowanie, np. system odprowadzenia pary. Ich zaletą jest niejednokrotnie także bardzo wysoka jakość: powierzchnia blatu wyposażona jest w kilkuwarstwową powłokę, a stelaże zazwyczaj są chromowane. Ich wadą jest jednak stosunkowo wysoka cena.

Deski do prasowania różnią się także jakością materiału, z którego są wykonane. Stelaże najczęściej wykonywane są metalu lub stali. Najważniejsze jest jednak to, czy są zabezpieczone przed rdzewieniem na przykład przez wspomniane chromowanie. Dzięki temu będą służyły przez dłuższy okres czasu. Blaty produkowane są z płyt wiórowych lub paździerzowych oraz metalowej lub stalowej kratki. Te z płyt są dużo cięższe, dlatego dla osób nie lubiących dużo dźwigać lepsze mogą okazać się te z kratki. Pozwalają one także na lepsze odprowadzanie pary, dzięki czemu wilgoć nie gromadzi się pod powłoką. Jako pokrycie desek najczęściej stosuje się bawełnę, która odporna jest na wysoką temperaturę. Jej zaletą jest także duża przepuszczalność wody oraz niezatrzymywanie pary. Warto zwrócić uwagę na to, by powłoka była dwuwarstwowa: posiadała zarówno pokrowiec, jak i wypełnienie, co zwiększa komfort prasowania.

Jeśli chodzi o wymiary, to deski do prasowania można spotkać tak w postaci małych rękawników, jak i modeli z blatem o wymiarach 60 x 160 cm. Wybór zależy od tego, jakie są potrzeby użytkownika. Dodatkowymi funkcjami, w które mogą być wyposażone omawiane przedmioty są: podstawka pod stację parową, antenka, na której można zaczepić przeszkadzający podczas prasowania kabel żelazka, półeczka na wyprasowaną bieliznę, podgrzewany blat, a nawet prasowanie dłonią. Producenci desek do prasowania to m.in.: Kärcher, Comel, Vileda, Gorenje czy Philips. Ceny oferowanych przez nich przedmiotów wynoszą od ok.100 do 5 000 zł.

Tagi kategorii: deski do prasowania, deska do prasowania
^
Cache: 0.0153 s. (IBM5-fcgi-2)