zamknij
Ilość trybów pracy
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking elektrycznych szczoteczek do zębów

Elektryczne szczoteczki do zębów

-288 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Elektryczne szczoteczki do zębów

O Elektrycznych szczoteczkach do zębów

Nie ma drugiego przedmiotu tak ważnego dla higieny jamy ustnej jak szczoteczka do zębów. Elektryczne szczoteczki do zębów dają jednak możliwość dokładniejszej pielęgnacji przy minimum wysiłku ich użytkownika. Ich zaletami jest też to, że oszczędzają czas i dokładnie myją nawet trudno dostępne zakamarki. Przed zakupem  warto zrobić porównanie cen elektrycznych szczoteczek do zębów różnych producentów oraz przeanalizować dane techniczne i wybrać ten produkt, który najbardziej odpowiada użytkownikowi pod względem jej wyglądu i funkcjonalności.

Rodzaje elektrycznych szczoteczek do zębów

Elektryczne szczoteczki do zębów zalecane są wszystkim dorosłym oraz dzieciom od trzeciego roku życia.

Dziecięce elektryczne szczoteczki do zębów mają miękkie i rozwarstwione włókna, które nie skaleczą delikatnych dziąseł. Dodatkowo mają mniejszą główkę, która bez problemu mieści się w ustach dzieci. Zwykle są one kolorowe i ozdobione ulubionymi bohaterami bajek czy komiksów.

Z kolei elektryczne szczoteczki do zębów dla dorosłych mają większą główkę i nieco twardsze włókna, wnikające w przestrzenie międzyzębowe dużo lepiej niż klasyczne szczoteczki. Część z nich wyposażona jest także w irygator, czyli urządzenie, z którego wydobywa się pod ciśnieniem strumień wody lub płyn do higieny jamy ustnej. Irygator pozwala na pozbycie się z ust zalegających tam resztek jedzenia. Jest również bardzo przydatny dla osób z aparatem ortodontycznym.

Na rynku dostępne są także nowoczesne szczoteczki z systemem 3D. Łączą one w sobie ruchy pulsacyjne i oscylacyjne, a główka szczoteczki przesuwa się w obie strony i równocześnie dociska do powierzchni zębów. Szczoteczki takie najpierw obluzowują płytkę nazębną, a następnie delikatnie ją zbierają, pozostawiając jamę ustną dużo czystszą. Główka może wykonywać od 20 do 40 tysięcy ruchów pulsacyjnych na minutę. Im ich więcej, tym dokładniejsze czyszczenie.

Zasilanie elektrycznych szczoteczek do zębów

Najważniejszym parametrem elektrycznych szczoteczek do zębów jest rodzaj ich zasilania. Bardzo popularne są szczoteczki z zasilaniem akumulatorowym. W czasie mycia zębów szczoteczka nie potrzebują one podłączenia do prądu, za to po skończonym myciu odkłada się ją na bazę, która ponownie ładuje akumulator. Niektóre szczoteczki elektryczne mogą pracować bez ładowania nawet godzinę.

Podczas kupowania należy także zwrócić uwagę na czas ładowania szczoteczki. Powinien on wynosić średnio kilkanaście godzin. Szczoteczki z zasilaniem akumulatorowym są szczególnie przydatne dla osób często podróżujących.

Dla osób korzystających ze szczoteczki elektrycznej w domu poleca się szczoteczki zasilane sieciowo. Dzięki stałemu podłączeniu do prądu mogą one działać naprawdę długo i nigdy nie trzeba pamiętać o ich ładowaniu. Niestety nie nadają się do mycia w miejscach, w których nie ma stałego źródła prądu elektrycznego

Dobrym zamiennikiem są szczoteczki elektryczne zasilane na baterie. Zwykle są to popularne „paluszki” AA. Niestety, baterie takie dosyć szybko się zużywają i trzeba pamiętać o ich częstej wymianie. Alternatywą są szczoteczki działające zarówno na akumulator, jak i na baterie. Dzięki temu można korzystać z nich zarówno w domu, jak i w czasie wyjazdów.

Regulacja prędkości elektrycznych szczoteczek do zębów

Elektryczne szczoteczki do zębów z regulowaną prędkością zostały stworzone dla osób z nadwrażliwością zębów i dziąseł. Stały, szybki ruch główki szczoteczki może sprawiać im ból, dlatego też powinny one wybierać szczoteczkę z 1, 2 lub 3 stopniami prędkości. Dzięki temu mają one możliwość zmiany obrotów w czasie szczotkowania najbardziej wrażliwych miejsc jamy ustnej. Coraz częściej spotyka się także szczoteczki z płynną regulacją prędkości.

Ceny i producenci elektrycznych szczoteczek do zębów

Najbardziej znanymi i cieszącymi się dużą popularnością wśród klientów producentami elektrycznych szczoteczek do zębów są Braun, Oral-B, Panasonic oraz Phlips. Wśród ich produktów znajdują się najróżniejsze rodzaje szczoteczek elektrycznych, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Ceny elektrycznych szczoteczek do zębów są dość zróżnicowane. Najtańszą można kupić już za nieco ponad 20 zł, z kolei najdroższa to wydatek około 800 zł.

Tagi kategorii: do elektryczna szczoteczka zębów, do elektryczne szczoteczki zębów, elektryczne szczoteczki
^
No-cache: 0.4862 s. (IBM5-fcgi-1)