zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking filtrów do okapów

Filtry do okapów

-367 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Filtry do okapów

O Filtrach do okapów

Okapy stanowią niezbędne wyposażenie każdej kuchni. Dzięki nim wszelkie opary i zapachy zostają odprowadzone i nie rozprzestrzeniają się po pomieszczeniach. Aby okapy dobrze spełniały swoje funkcje muszą być zaopatrzone w odpowiednie filtry do okapów. Ich wybór może sprawić jednak trochę kłopotu. Obecnie bowiem wielu producentów zajmuje się tworzeniem filtrów do okapów. Dlatego przed zakupem warto zapoznać się z ich parametrami i dowiedzieć się, w jaki sposób należy je dobierać. Nie bez znaczenia są też ceny, które dokładnie prześledzić można robiąc porównanie cen.

Rodzaje filtrów do okapów

Najczęściej spotyka się dwa rodzaje filtrów do okapów: przeciwtłuszczowe i węglowe, choć obecnie na rynku dostępne są również okapy zaopatrzone w kilka innych pochłaniaczy. Warto wtedy sprawdzić ile wyniosą koszty eksploatacji takiego urządzenia. Może się bowiem okazać, że cena użytkowania będzie zbyt duża i przez to posiadanie takie go okapu będzie nieopłacalne.

Filtry przeciwłuszczowe mają za zadanie pochłaniać drobinki tłuszczu. Dzięki nim kleiste i trudne w czyszczeniu substancje nie osiadają na meblach i we wnętrzu okapu. Zazwyczaj wykonuje się je z gęsto plecionej aluminiowej albo stalowej siatki. Zdarzają się też filtry wykonane z akrylu, papieru czy włókniny. Te pierwsze można najdłużej użytkować i łatwiej się je myje. Z kolei filtry fizelinowe stosuje się często w okapach podszafkowych. Ich wadą jest to, że nieco gorzej przepuszczają powietrze.

W okapach pracujących w systemie zamkniętym lub jako pochłaniacz najlepiej sprawdzi się filtr węglowy. Trzeba jednak pamiętać, że używając go wydajność okapu może odrobinę spaść. Do tego trzeba liczyć się z tym, że taki filtrbędzie miał problem z pochłonięciem dymu z papierosa.

Żywotność i wymiana filtrów do okapów

Węglowe filtry do okapów należy wymieniać co około cztery do sześciu miesięcy. Dokładna długość tego okresu zależy od częstotliwości i intensywności używania. Na szczęście filtry do okapów nie są trudne w montażu więc ich wymiana nie powinna być kłopotliwa. Trzeba jedynie pamiętać, żeby robić to systematycznie, ponieważ właśnie te filtry odpowiedzialne są za pochłanianie zapachów i to one mają za zadanie przefiltrowywać powietrze.

Filtry metalowe lub ze stali pochłaniają za to tłuszcz i substancje smoliste. Ich konserwacja polega głównie na myciu ich co jeden lub dwa miesiące. Co istotne, ich czyszczenie może odbywać się w zmywarce. Natomiast filtry fizelinowe trzeba wymieniać co kilka miesięcy.

Jak dobierać filtry do okapów?

Zastanawiając się nad tym, jakie filtry do okapów kupić, przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby dobrać filtr do konkretnego modelu i marki okapu. W innym razie może on nie pasować do kształtu urządzenia i nie funkcjonować właściwie. Dobrze też sprawdzić jakość wykonania i odpowiednio dobrać materiał filtru tak, żeby można go było długo oraz efektywnie wykorzystywać.

Ceny i producenci filtrów do okapów

Producenci filtrów do okapów mają w swojej ofercie wiele rodzajów i modeli tego typu akcesoriów. Kupując filtry do okapów warto wcześniej porównać ceny, a także sprawdzić parametry. Zananami twórcami filtrów do okapów są między innymi Amica, Teka, Mastercook czy Siemens. Zarówno Ci producenci filtrów do okapów, jak i inne firmy działające w tej branży, posiadają różnorodne produkty, które łatwo dopasować tak do posiadanych okapów, jak i indywidualnych preferencji użytkowników.

Patrząc na ceny filtrów do okapów należy stwierdzić, że najtańsze, włóknikowe lub przeciwtłuszczowe filtry do okapów można kupić już za 3 zł. Za najbardziej zaawansowane technologicznie i mające najlepszą jakość pochłaniacze zapłaci się nawet ponad 400 zł. Tego typu filtry do okapów stosowane są w większych modelach okapów. Co ważne, często w opakowaniu znajdzie się zazwyczaj kilka ich sztuk.

Tagi kategorii: do filtry okapów, do filtr okapu, do filtr okapów
^
No-cache: 0.9527 s. (IBM5-fcgi-1)