zamknij
Producent
Max. grubość krojenia
Wybierz zaznaczone
Ranking krajalnic

Krajalnice

-79 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
1

Krajalnice

O krajalnicach

Krojąc chleb, ser czy mięsa nożem nie zawsze uda się uzyskać równe plastry. Co więcej, czynność ta jest dość czasochłonna, co niejednokrotnie ma ogromne znaczenie. Dlatego też już od wielu lat kupić można krajalnice, które są bardzo pomocne w każdej kuchni. Przez ten czas na rynku pojawiła się bardzo duża ilość ich modeli. Nie dziwi więc fakt, że udzielenie odpowiedzi na pytanie: który kupić, może być dość kłopotliwe

Ważne cechy krajalnic

Każda krajalnica składa się z korpusu, obrotowego noża oraz podajnika. Korpus może być wykonany z tworzywa sztucznego lub metalu. Pierwszy typ jest zdecydowanie lżejszy, ale niestety przy tym mniej trwały. Drugi z kolei ma większą wagę, a niejednokrotnie także większe wymiary, ale ze względu na swoją trwałość może być używany nawet na stoiskach z wędlinami czy serami w sklepach. Najtrwalsze noże do krajalnic wykonywane są z hartowanej stali lub ze stali chromowo-węglowej. Dobrą oceną jakości cechują się także te z tytanu. Podajniki, podobnie jak korpusy, mogą być wykonane z metalu lub sztucznego tworzywa. Do okazyjnego, domowego użytku, zazwyczaj wystarczą te drugie.

 

 

Dodatkowe opcje, które powinny posiadać kupowane krajalnice, to przede wszystkim regulacja pracy (praca stała i regulowana przyciskiem), regulacja grubości krojenia w możliwie największym zakresie oraz regulacja prędkości krojenia. Chcąc kupić omawianie z tymi funkcjami trzeba przygotować się na wydatek od około 100 zł do około 2 000 zł. Cena zależy od jakości wykonania oraz ilości dodatkowych funkcjonalności. Znani producenci krajalnic, którzy od lat tworzą tego typu produkty to: Bosch, Siemens, Zelmer, Ritter, Gorenje, Kenwood, Sencor, Severin, Hyundai, Concept, Clatronic czy Ariete.

 

Tagi kategorii: krajalnice, krajalnica, elektryczna krajalnica
^
No-cache: 0.5318 s. (IBM5-fcgi-2)