zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking kuchenek mikrofalowych

Kuchenki mikrofalowe

-479 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
Kuchenki mikrofalowe

Kuchenki mikrofalowe

O Kuchenkach mikrofalowych

Kuchenki mikrofalowe przydadzą się wszystkim ludziom zabieganym, a także tym, którzy nie lubią dużo gotować. Kuchenki z rozbudowanymi funkcjami i dużą pojemnością w niektórych gospodarstwach domowych mogą zastąpić piekarnik oraz uzupełnić możliwości tradycyjnych kuchni. Odpowiadając więc na pytanie: jakie kuchenki mikrofalowe kupić, warto zwrócić uwagę na różne ich rodzaje, dane techniczne a także przeprowadzić porównanie cen kuchenek.

Rodzaje kuchenek mikrofalowych

Dostępne na rynku rodzaje kuchenek mikrofalowych to wolnostojące lub do zabudowy. Zaletą wolnostojących jest to, że zajmują mało miejsca i można je swobodnie przenosić, dzięki czemu są bardzo praktyczne. Idealnie sprawdzą się dla studentów oraz osób samotnych także dlatego, że ich ceny są dość niskie. Jedyną ich wada jest to, że mogą być głośne podczas użytkowania.

Kuchenki mikrofalowe do zabudowy posiadają często więcej funkcji niż wolnostojące, co można zaliczyć do ich zalet. Dodatkowo są łatwe w obsłudze. Ich wady to natomiast wyższa cena oraz brak możliwości przestawiania. Jednak zabudowane w szafkach wyglądają estetyczniej, a cała kuchnia nabiera dzięki temu nowoczesnego wyglądu. Kuchenki do zabudowy idealnie nadadzą się dla osób planujących zabudowę słupkową.

Dane techniczne kuchenek mikrofalowych

Do podstawowych parametrów, na jakie warto zwrócić uwagę przy zakupie kuchenek mikrofalowych, można zaliczyć: sposób sterowania, pojemność oraz moc.

W zależności od modelu kuchenki ustawienia takie jak czas gotowania, moc mikrofal i inne parametry pracy można sterować na dwa sposoby: mechanicznie lub elektronicznie. Kuchenki mikrofalowe mechaniczne sterowane są za pomocą dwóch pokręteł. Jednym ustawia się moc grzania, a drugim czas pracy. ich zaletą jest niska cena (od 150 złotych). Do wad można zaliczyć trudność ustawienia idealnej temperatury i czasu podgrzewania. Na panelu kuchenek sterowanych elektronicznie znajdują się przyciski oraz zegar. Zaletą tego rodzaju kuchenek mikrofalowych jest łatwość i precyzja użytkowania. Wystarczy wybrać rodzaj potrawy (np. ryba, drób, mięso czy warzywa), wprowadzić jej orientacyjną wagę i wybrać opcję, np. gotowanie, rozmrażanie czy podgrzewanie, a kuchenka sama dobierze potrzebną moc grzania i czas przygotowywania potrawy. Kuchenki mikrofalowe elektroniczne mogą być także wyposażone w dodatkową funkcję, którą jest automatyczna waga. Urządzenie samo ustala wagę potrawy i automatycznie wybiera odpowiedni program. Niestety mogą być trochę droższe, co jest ich wadą.

Pojemność kuchenek mikrofalowych jest wyrażana w litrach i oznacza wymiary komory, w której zamieszczanie są składniki. Na rynku dostępne są kuchenki mikrofalowe o pojemności od 15 l do 45 l. Związana z pojemnością jest również średnica talerza obrotowego, na którym umieszczane są potrawy. W zależności od tego, ilu domowników będzie z urządzenia korzystało, taką szerokość dobrać.

Im wyższy parametr mówiący o mocy kuchenki mikrofalowej, tym szybciej posiłek będzie gotowy. Najczęściej spotykane są kuchenki mikrofalowe o mocy od 600 W do 1100 W. Jeżeli urządzenie ma służyć jedynie do szybkiego podgrzania potraw lub ich rozmrożenia, wystarczająca moc to 700-800 W. Do pieczenia lub grillowania przyda się moc ok. 1000 W.

Funkcje kuchenek mikrofalowych

Podstawową funkcją kuchenek mikrofalowych jest szybkie podgrzewanie i rozmrażanie potraw: gotowe posiłki wystarczy tylko wyjąć z lodówki i na moment włożyć do urządzenia. Aby jednak rozmrozić produkt najlepiej ustawić kuchenkę na 270 W lub odpowiedni program. W lepszych modelach opcja ta połączona jest ze specjalnym systemem zapobiegającym przegrzewaniu się potraw.

W niektórych kuchenkach mikrofalowych występuje grill, który pozwala przypiec potrawę. Jest to dodatkowa grzałka, która umieszczona jest w górnej części komory urządzenia. W przypadku tej funkcji warto zakupić kuchenki mikrofalowe z większą mocą. Modele, które posiadają dodatkowo talerz przyrumieniający, mogą zarumienić potrawę również od spodu.

Gotowanie na parze idealnie przydaje się dla osób będących na diecie. Jeśli kuchenka mikrofalowa posiada taką funkcję, wtedy w komplecie z nią dołączone jest specjalne naczynie pozwalające przygotować posiłki na parze.

Kolejnym przydatnym parametrem jest termoobieg, dzięki któremu szybko można upiec ciasto lub suszyć grzyby.

Ceny i producenci kuchenek mikrofalowych

Na rynku dostępnych jest wiele modeli kuchenek mikrofalowych. Dlatego przed zakupem warto przeczytać opisy dotyczące tego, jakie funkcje dane urządzenia posiadają i jakimi parametrami się cechują. Porównanie cen też będzie przydatne, ponieważ są one bardzo zróżnicowane.

Do najpopularniejszych firm produkujących kuchenki mikrofalowe można zaliczyć: Whirlpool, LG, Samsung, Daewoo oraz Panasonic.

Tagi kategorii: kuchenki mikrofalowe, mikrofalówka, mikrofalówki
^
No-cache: 0.3887 s. (IBM5-fcgi-2)