zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking kuchenek mikrofalowych

Kuchenki mikrofalowe

-487 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Kuchenki mikrofalowe

O kuchenkach mikrofalowych

Kuchenki mikrofalowe to popularne urządzenia, które obecne są w domach od lat 70. poprzedniego wieku. Sprawdzą się w każdym domu, bo pozwalają na szybkie przygotowanie lub odgrzanie posiłku. Działanie kuchenek, popularnie zwanych mikrofalami, nie jest skomplikowane – opiera się na schematycznym odgrzewaniu. Jednak zmieniają się niektóre funkcje tych urządzeń, a także ich możliwości.

Rodzaje kuchenek mikrofalowych

Kuchenki mikrofalowe dzielimy głównie ze względu na sposób ich montażu. Dlatego do wyboru mamy:

 • kuchenki wolnostojące – zajmujące mało miejsca, w formie klasycznego prostokąta. Świetnie sprawdzą się w każdym domu. Potrzebują przestrzeni na odpływ gorącego powietrza. Idealnie sprawdzą się dla studentów oraz osób samotnych także dlatego, że ich ceny są dość niskie.
 • kuchenki do zabudowy - często posiadają więcej funkcji niż wolnostojące, a dodatkowo są łatwe w obsłudze. Ich wady to natomiast wyższa cena oraz brak możliwości przestawiania. Jednak zabudowane w szafkach wyglądają estetyczniej, a cała kuchnia nabiera dzięki temu nowoczesnego wyglądu. Kuchenki do zabudowy idealnie nadadzą się dla osób planujących zabudowę słupkową.

Sposoby sterowania kuchenką mikrofalową

W zależności od modelu kuchenki – można nią sterować na dwa sposoby. Tutaj do wyboru mamy sterowanie:

 • mechaniczne
 • elektroniczne

Kuchenki mikrofalowe mechaniczne sterowane są za pomocą dwóch pokręteł. Jednym ustawia się moc grzania, a drugim czas pracy. Dużo trudniej jest precyyzjniej ustawić tutaj temperaturę oraz czas nagrzewania. Modele elektryczne posiadają wyświetlacz, najczęśćiej obecnie LCD oraz zegar. Steruje się nimi za pomocą przycisku, a niekiedy nawet i panelu dotykowego. Zaletą tego rodzaju kuchenek mikrofalowych jest łatwość i precyzja użytkowania. Wystarczy wybrać rodzaj potrawy (np. ryba, drób, mięso czy warzywa), wprowadzić jej orientacyjną wagę i wybrać opcję, np. gotowanie, rozmrażanie czy podgrzewanie, a kuchenka sama dobierze potrzebną moc grzania i czas przygotowywania potrawy. Kuchenki mikrofalowe elektroniczne mogą być także wyposażone w dodatkową funkcję, którą jest automatyczna waga. Urządzenie samo ustala wagę potrawy i automatycznie wybiera odpowiedni program.

Pojemność kuchenek mikforalowych

Pojemność kuchenek mikrofalowych jest wyrażana w litrach i oznacza wymiary komory, w której zamieszczanie są składniki. Do wyboru mamy mikrofalówki w takich przedziałach pojemności jak:

 • 17 – 20 litrów
 • 21 – 26 litrów
 • 27 – 35 litrów
 • 36 – 44 litrów
 • powyżej 45 litrów

Moc kuchenek mikrofalowych

Podobnie, jak w przypadku wielu urządzeń kuchennych (w tym np. blenderów), tak samo i w kuchenkach mikrofalowych liczy się moc sprzętu. Im wyższy parametr mówiący o mocy, tym szybciej posiłek będzie gotowy. Najczęściej spotykane są kuchenki mikrofalowe o mocy od 600 W do 1100 W. Jeżeli urządzenie ma służyć jedynie do szybkiego podgrzania potraw lub ich rozmrożenia, wystarczająca moc to 700-800 W. Do pieczenia lub grillowania przyda się moc ok. 1000 W.

Dodatkowe funkcje kuchenek mikrofalowych

Większość kuchenek mikrofalowych posiada standardowe funkcje, które służą odgrzewaniu potraw. Ale są też modele, które posiadają więcej możliwości. Niektóre urządzenia wyposażone są w możliwość:

 • rozmrażania – praktycznie każda kuchenka mikrofalowa posiada obecnie tę funkcję
 • podgrzewania potraw – standardowa funkcja wszystkich urządzeń tego typu
 • grill – świetny program, który pozwala na przygotowywanie różnych potraw na trybie grillowym. Nadaje się nie tylko do pogrzewania zapiekanek czy pizzy, ale także i przyrządzania surowego mięsa. Wszystko, dzięki dodatkowej grzałce, zamontowanej bezpośrednio na tyłach urządzenia
 • crisp – funkcja, która powoduje, że potrawy są chrupiące i smakowite – sprawdza się podczas przygotowywania mięs czy frytek
 • gotowanie parowe – ta funkcja pozwala na przyrządzenie posiłku za pomocą pary. Rozprowadzana jest ona za pomocą specjanej wytwornicy
 • termoobieg – ciepłe powietrze jest równomiernie rozprowadzane po całej komorze
Tagi kategorii: kuchenki mikrofalowe, mikrofalówka, mikrofalówki
^
Cache: 0.0148 s. (IBM5-fcgi-2)