zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking lokówek do włosów

Lokówki do włosów

-259 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Lokówki do włosów

O lokówkach do włosów

Kobiety lubią zaskakiwać. Dzięki odrobinie kreatywności każdego dnia mogą wyglądać zupełnie inaczej, zmieniając tylko fryzurę. Papiloty stosuje się już chyba tylko w filmach, na trwałą ondulację decyduje się coraz mniej pań, ale za to coraz większą popularnością cieszą się tradycyjne lokówki do włosów. Przed zakupem takiego urządzenia warto przyjrzeć się podstawowym rodzajom i parametrom lokówek do włosów, a także porównać ceny produktów proponowanych przez popularnych producentów. Zastanawiając się nad tym, jaką lokówkę do włosów kupić, dobrze jest też kierować się rodzajem końcówek i nasadek, które pozwolą na ułożenie oczekiwanego rodzaju loków.

Rodzaje lokówek do włosów

Lokówki do włosów dzieli się zwykle na lokówki tradycyjne i lokówko-suszarki. Każdy z tych rodzajów ma nieco inne zastosowanie, różnią się również budową. By wybrać urządzenie dobrze dostosowane do potrzeb warto poznać wady i zalety różnego rodzaju lokówek.

Lokówka tradycyjna składa się z końcówki (metalowej lub ceramicznej z termoizolacyjną rączką) oraz z klipsa do chwytania włosów. Używa się jej po wysuszeniu włosów (stosująć tradycyjną lokówkę na mokre włosy zwyczajnie naraża się je na spalenie). Dzięki szczotkom różnej grubości można na niej zakręcić dowolne loki. Z uwagi na wysoką temperaturę, która przy częstym stosowaniu niszczy włosy, odradza się stosowanie tradycyjnej lokówki na co dzień.

Lokówko-suszarka jest wyposażona w szczotki lub nasadki o różnej grubości i ilości ząbków, wykorzystywane w zależności od rodzaju efektu, który chce się uzyskać. Lokówko-suszarkę można stosować na mokre włosy, głównie do nadania im objętości, podkręcenia, pofalowania lub uzyskania dużych loków. Przyspiesza to układanie włosów, ponieważ obydwie czynności - suszenie i podkręcanie - wykonuje się w tym samym czasie. Przy częstym, codziennym stosowaniu, lokówko-suszarka jest bezpieczniejsza dla włosów i nie niszczy ich tak bardzo jak tradycyjne lokówki do włosów. Niestety coś kosztem czegoś - za pomocą tego urządzenia nie da się uzyskać efektu drobnych, delikatnych loczków.

Parametry lokówek do włosów

Pierwszym ważnym parametrem lokówek do włosów, który trzeba wziąć pod uwagę podczas zakupów, jest moc urządzenia. Może ona wynosić od 25 W do 150 W. Wysoka moc powoduje, że lokówka szybciej się nagrzewa i jest gotowa do zakręcenia loków już po upływie kilkunastu sekund od momentu włączenia.

Kolejną istotną cechą lokówek do włosów jest regulacja i zakres temperatury. To bardzo ważne, by dostosować zakres temperatury urządzenia dostosowany do rodzaju włosów. Do ułożenia tych zniszczonych, rozjaśnionych lub osłabionych stosuje się lokówki do włosów nagrzane do maksymalnie 100-170 st. C. Włosom normalnym potrzeba 150-170 st., a przy grubych i gęstych może być niezbędna temperatura około 200 st.. Warto również sprawdzić czy lokówka jest wyposażona w elektroniczną, kilkustopniową regulację, która pozwala dokładnie kontrolować temperaturę w trakcie stylizacji.

Budowa lokówek do włosów

Wybierając lokówkę do włosów, warto zwrócić uwagę na kilka elementów jej budowy. Jeśli chodzi o rączkę urządzenia, to powinna być ona wygodna do trzymania w ręce (szczególnie, jeśli włosy są gęste i grube oraz gdy zamierza się układać je często) i termoizolacyjna (by nie poparzyć dłoni w trakcie używania lokówki do włosów).

Praktyczne rozwiązanie w postaci gumowego haczyka, na którym można powiesić urządzenie w łazience, jest mile widziane, podobnie jak dołączona do zestawu mata termoizolacyjna, na którą można odkładać lokówkę nie obawiając się o nagrzewanie drewnianej półki w łazience.

Istotna może okazać się również długość kabla. Jeśli gniazdko do podłączania lokówki znajduje się w zasięgu ręki, długi kabel nie będzie poręczny. Kabel obrotowy, który dostosowuje się do tego, pod jakim kątem trzymane jest urządzenie, to praktyczne rozwiązanie, na które również warto zwrócić uwagę.

Nagrzewający się trzon lokówki może być metalowy lub ceramiczny. Końcówki metalowe nie są bezpieczne. Mogą przypalać włosy, w związku z czym dobrze jest wybrać lokówkę z trzonem ceramicznym, który równomiernie się nagrzewa. Trzon niektórych lokówek jest pokryty dodatkową powłoką teflonową, która jest trwalsza od ceramiki, lub tytanowo-turmalinową. Turmalina to bardzo kosztowny minerał zastosowany w lokówkach, któy chroni włosy przed zniszczeniem i zamyka łuski włosów, dzięki czemu tak bardzo się one nie elektryzują.

Od rodzaju końcówki i nasadki zależy efekt, jaki można uzyskać za pomocą lokówki. Końcówka trójkątna pozwala na zakręcenie geometrycznych, równych loków, a płaska sprawia, że na włosach powstają fale z fakturą. Dzięki nakładanej na trzon szczotce otrzymuje się dużej objętości fale, natomiast do drobnych loczków warto użyć nasadki spiralnej. Bywają również lokówki wyposażone w końcówkę karbującą lub prostującą włosy.

Ceny i producenci lokówek do włosów

Do najbardziej popularnych producentów lokówek do włosów należą m.in. Babyliss, Philips, Remington, Revlon i Wahl, znani doskonale osobom w branży fryzjerskiej.

Ceny lokówek do włosów uzależnione są głównie od ich przeznaczenia. Te do użytku domowego można kupić w granicach 20-150 zł, natomiast te profesjonalne, produkowane z myślą o salonach fryzjerskich, kosztują nieco więcej (nawet około 300 zł).

Przy zakupie warto kierować się nie tylko ceną lokówki do włosów i popularnością producenta, ale również zatroszczyć się o jakość wykonania. Wybór najtańszej lokówki do włosów, z metalowym trzonem, może spowodować zniszczenie włosów, które będzie wymagało kosztownej regeneracji.

Tagi kategorii: do lokówka włosów, lokówka, lokówki
^
No-cache: 0.51 s. (IBM5-fcgi-2)