zamknij
Min. długość strzyżenia
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking maszynek do strzyżenia

Maszynki do strzyżenia

-356 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Maszynki do strzyżenia

O Maszynkach do strzyżenia

Zaletą posiadania własnej maszynki do strzyżenia jest możliwość strzyżenia i stylizacji fryzur w zaciszu domowym. Za pomocą maszynki można również przycinać brodę (trymery). Przed zakupem poleca się porównać dostępne rodzaje i ceny oferowanych rodzajów maszynek do strzyżenia, gdyż poszczególne ich modele różnią się między sobą parametrami i dodatkowymi akcesoriami, których obecność podnosi ocenę jakości urządzenia

Podział maszynek do strzyżenia

Maszynki do strzyżenia dzielą się na profesjonalne i amatorskie. Sprzęty profesjonalne charakteryzują się dobrą jakością wykonania i możliwością bezawaryjnej pracy przez długie godziny. Maszynki amatorskie nadają się do rzadszego używania. Ich ostrza szybciej będą się tępiły, co spowoduje potrzebę wymiany urządzenia za jakiś czas. Jeśli jednak maszynki amatorskiej używamy okazjonalnie, wtedy będzie ona dobrze spełniała swoją funkcję przez dość długi czas.

Zasilanie

Przed zakupem poleca się porównać ceny i parametry poszczególnych rodzajów maszynek do strzyżenia. Kupując maszynki, warto zastanowić się jaki rodzaj zasilania będzie najlepszy.

Maszynki z zasilaniem sieciowym działają za pomocą kabla podłączonego do gniazdka. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania ich czas pracy jest niemal nieograniczony, jednak zbyt długa praca może skutkować przegrzaniem się silnika, co z kolei może prowadzić do uszkodzenia sprzętu. Warto jednak zaznaczyć, że na rynku dostępne są rodzaje maszynek, które posiadają system zapobiegający przegrzaniu. Zaletą maszynek zasilanych sieciowo jest dość mała waga sprzętu, co zwiększa komfort podczas strzyżenia, z kolei za ich wadę uznaje się obecność kabla, który może przeszkadzać podczas stylizacji.

Maszynki do strzyżenia z zasilaniem akumulatorowo-sieciowym działają za pomocą dwóch źródeł zasilania: pobierają prąd z gniazdka lub z baterii. To od użytkowników zależy, jaki sposób poboru energii będzie w danej chwili odpowiedni. Zaletą pobierania przez sprzęty energii z baterii jest możliwość strzyżenia bez obecności kabla, co jest dużo wygodniejsze, natomiast do wad zalicza się większą wagę tych maszynek niż maszynek zasilanych tylko sieciowo. Warto również zaznaczyć, że różne rodzaje maszynek akumulatorowo-sieciowych mogą być zaopatrzone w wyświetlacze LCD, które pokazują między innymi czas pracy możliwy dzięki baterii. Ważnym parametrem w przypadku tego rodzaju maszynek jest też czas działania na samej baterii. W przypadku amatorskich sprzętów czas wynosi ok. 40 minut i mniej. Maszynki z silniejszymi bateriami mogą pracować nawet do 100 minut. Najdłuższy czas ładowania może wynosić aż do 10 godzin, natomiast popularne modele maszynek działają już po ok. 40-50 minutach ładowania. Znając czas ładowania baterii można dokładniej zaplanować czas potrzebny na przygotowanie sprzętu do pracy.

Inne ważne parametry maszynek do strzyżenia

Na łatwość i komfort strzyżenia za pomocą maszynek mają wpływa takie parametry jak: długość strzyżenia, szerokość ostrza, waga, czas ładowania baterii i pracy bez podłączenia do prądu.

Warto sprawdzić w opisie maszynek zwłaszcza dostępne długości strzyżenia. W najpopularniejszych modelach najkrótsza długość wynosi 1 mm, a najdłuższa 45 mm i zależy ona od nakładek i grzebyków, które ułatwiają wykonanie różnych cięć. Popularnym zakupem są maszynki z dwoma grzebykami.

Najbardziej popularna szerokość ostrza wynosi ok 30-40 mm. Bardziej rozbudowane rodzaje maszynek liczą 45-46 mm szerokości ostrza.

Praktycznym parametrem do porównania podczas kupowania jest waga maszynek do strzyżenia, która wynosi od 100 g do 300-400 g. Parametr ten jest istotny zwłaszcza dla nabywców, którzy używają maszynek profesjonalnie (w salonach fryzjerskich), wówczas im lżejszy sprzęt, tym lepszy komfort pracy.

Im większa moc, tym maszynka do strzyżenia szybciej i lepiej pracuje. Producenci oferują maszynki, których moc kształtuje się w przedziale 600-800 obr./min. Im jest ona wyższa, tym obcinanie będzie bardziej komfortowe.

Sercem maszynek do strzyżenia są ostrza, które mogą być aluminiowe, ceramiczne, stalowe bądź tytanowe. Największą trwałością charakteryzują się ostrza tytanowe, jednak w przypadku użytku domowego każdy z wymienionych materiałów będzie odpowiedni.

Obudowa maszynek do strzyżenia jest z reguły wykona z aluminium i elementów plastikowych. Warto przed zakupem sprawdzić, czy jej uchwyt jest pokryty materiałem antypoślizgowym, co znacznie ułatwi nam pracę zwłaszcza wtedy, gdy będziemy obcinać mokre bądź wilgotne włosy.

Ceny i producenci maszynek do strzyżenia

Przed zakupem warto porównać ceny maszynek do strzyżenia. Do najpopularniejszych firm je produkujących należą: Philips, Remington czy Rowenta. Ceny maszynek zasilanych na baterię firmy Philips wynoszą od 169 zł, dla porównania sprzęt tej samej firmy, ale o zasilaniu akumulatorowo-sieciowym, to ceny od 294 zł do 369 zł.

Tagi kategorii: do maszynki strzyżenia, do maszynka strzyżenia, do maszynka włosów
^
No-cache: 0.777 s. (IBM5-fcgi-1)