zamknij
Producent
Wybierz zaznaczone
Ranking maszyn do lodów

Maszyny do lodów

-50 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
1

Maszyny do lodów

O maszynach do lodów

Lato to czas, w którym zdecydowanie przydaje się każdy rodzaj ochłody. Jednym z doskonałych sposobów na jej osiągnięcie są lody. Można je kupować w sklepie lub przygotowywać samodzielnie w domu, wykorzystując w tym celu nowoczesne maszyny do lodów. Jak kupić te, które przygotują najlepsze chłodne przysmaki? Co oprócz lodów mogą zrobić wspomniane urządzenia?

Maszyny do lodów – dobry wybór do każdego domu

Najnowsze rodzaje maszyn do lodów potrafią przygotować nie tylko je, ale też zmrożone jogurty, chłodne napoje czy pyszne, owocowe sorbety. Co ważne, już w trakcie przyrządzania przysmaku jest on napowietrzany i zamrażany, dzięki czemu można się cieszyć ochłodą zaraz po jego wykonaniu. Jest to zdecydowanie szybsze rozwiązanie niż pójście do sklepu. Inne zalety, jakie mają domowe maszyny do lodów, to możliwość tworzenia deserów wyłącznie z naturalnych składników, duża dowolność jeśli chodzi o smak chłodnej słodkości, a także możliwość przygotowania nieuczulających lodów z mleka ryżowego czy sojowego.

Za schładzanie masy na lody w opisywanych urządzeniach odpowiada wyjmowana misa lub specjalny dysk. Powinno się je włożyć do zamrażarki na około dobę przed planowanym przyrządzaniem przysmaku, a w porze letniej, gdy lody robi się często, najlepiej trzymać je w zamrażarce stale. Pojemność maszyn wynosi średnio od 0,6 l do nawet 1,2 l. Im więcej lodów będzie się chciało robić, tym powinna być ona większa. Z kolei za czas przygotowywania deseru odpowiada moc urządzenia. Większa jej wartość gwarantuje szybsze efekty. Średnio jednak na zrobienie zimnego smakołyku trzeba będzie poświęcić 20-45 m.

Ceny maszyn do lodów zaczynają się od około 100 zł, a kończą na nawet prawie 1 000 zł. Producentami powyższych artykułów są takie marki jak: Ariete, DeLonghi, Kenwood, Clatronic, Kalorik, Moulinex, Severin, Fagor czy Krups.

Tagi kategorii: do lodów maszyna, do lodów maszyny, automat do lodów
^
No-cache: 1.6921 s. (IBM5-fcgi-1)