zamknij
Funkcja szycia wstecz
Wybierz zaznaczone
Ranking maszyn do szycia

Maszyny do szycia

-259 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Maszyny do szycia

O maszynach do szycia

Kiedyś szycie na maszynach nie kojarzyło się z niczym nowoczesnym i trendy. Wręcz przeciwnie! Tymczasem dziś to modny sposób na zaoszczędzenie i bycie trendsetterem, wyznaczanie własnych horyzontów. To także sposób na oszczędzenie kilku złotych - w prosty sposób możemy przerobić i odświeżyć odzież, którą dopiero co kupiliśmy lub mieliśmy w swojej szafie. Dlatego też warto posiadać maszynę do szycia!

Rodzaje maszyn do szycia

Wyróżniamy różne typy maszyn, ale w przypadku modeli podstawowych, nie overlocków czy bardziej zaawansowanych modeli, przede wszystkim mamy do czynienia z dwoma rodzajami:

  • komputerowymi - nowoczesnymi modelami, w pełni zaawansowanymi. Jeśli jednak pod tym pojęciem rozumiemy maszyny elektroniczne - tutaj mamy szersze spektrum działania. Za pomocą wbudowanego komputera dobierany jest automatycznie ścieg, a także możliwość regulacji ręcznej, zależnej w pełni od nas. Wiele modeli posiada również wyświetlacz LCD i inne funkcje. Bardziej rozbudowane maszyny komputerowe są znacznie droższe. Pozwalają jednak na dostosowanie ustawień do swoich potrzeb.
  • tradycyjne - zwane także mechanicznymi. Wyposażone są w silnik elektryczny, który jest sterowany przy pomocy specjalnego pedała, zwanego również regulatorem nożnym. Ustawienia innego typu dokonuje się przy użyciu pokręteł.

Jak wybrać maszynę do szycia dla początkujących?

Jeśli dopiero zaczynasz szyć lub szyjesz na maszynie bardzo okazyjnie, wtedy wybierz prostsze modele. Porównanie cen maszyn do szycia pokazuje, że są one znacznie tańsze niż te dla zaawansowanych. Niestety, odbija się to również na jakości. Maszyny do szycia dla początkujących cechują się niewielką ilością ściegów (wystarczające są proste, zygzakowate i overlock), regulowaną szerokością i gęstością ściegu, możliwością zmiany położenia igły (przynajmniej dwustopniową: od centrum do prawej), tak zwanym "wolnym ramieniem", programem służącym do robienia i obrabiania dziurek, funkcją przyszywania guzików oraz posiadaniem dodatkowych stopek (najważniejsze to te do pikowania i cerowania). Nie polecane są produkty nietypowe, mało znanych marek i rodzajów. Może okazać się, że gdy ulegną zepsuciu, ze względu na swoją nietypowość ciężko będzie dostać do nich części zamienne, co okaże się wadą nie do przeskoczenia.

Liczba ściegów w maszynach do szycia

W przypadku podstawowych maszyn do szycia modele dzielimy także z uwagi na to, jaką liczbę ściegów posiadają. Dlatego do wyboru mamy modele:

  • z 10 lub mniej ściegami
  • z 11 - 50 ściegami
  • ze 101 lub więcej ściegami

Odbicie lustrzane w maszynach do szycia

Często spotykaną funkcją w maszynach do szycia jest tzw. "odbicie lustrzane", dzięki któremu szyjemy lustrzanym odbiciem ściegu. Bardziej zaawansowane maszyny , pozwalają na odbijanie w obu płaszczyznach – poziomej i pionowej. Jeśli natomiast męczy Cię nawlekanie nici, warto zwrócić uwagę na modele, które nić nawlekają i nawijają automatycznie - to świetna opcja zwłaszcza wtedy, gdy mamy trudności z nawlekaniem. Ciekawą, pomocną zaletą maszyny do szycia, jest też możliwość automatycznego obcięcia nici.

Pozostałe funkcje w maszynach do szycia

Wielbiciele precyzji docenią w maszynach do szycia możliwość regulacji prędkości szycia. Dzięki temu parametrowi dokładnie naszyjemy drobne aplikacje czy zszyjemy dwa małe kawałki materiału. Prędkość szycia może być ustawiana automatycznie, co pozwoli nam nie martwić się naciskaniem rozrusznika. Każda maszyna ma ściśle określoną prędkość maksymalną. Dla domowego użycia wystarczą te urządzenia, w których wynosi ona około dziewięciuset obrotów na minutę. Jednak pełna automatyzacja też nie jest polecana, zwłaszcza jeśli szyjesz zamiennie różne grubości tkanin. Dokładniejszą jest wtedy stopka posiadająca manualne regulowanie docisku, a także możliwość jej wysokiego podnoszenia, niezbędną przy przeszywaniu bardzo grubych materiałów.

W niektórych modelach, po założeniu dodatkowej stopki, możesz także dokładnie cerować podarte ubrania. Dla tych, którzy oprócz zszywania dziur chcieliby zająć się szyciem bardziej artystycznym, proponowane są komputerowe i elektroniczne rodzaje maszyn z funkcją haftowania, wyszywania czy naszywania aplikacji. Niekiedy dostępne są w nich nawet porty USB, dzięki którym możesz wgrać do maszyny własne wzory haftów

Tagi kategorii: do maszyna szycia, do maszyny szycia
^
No-cache: 0.3773 s. (IBM5-fcgi-2)