zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking prostownic do włosów

Prostownice do włosów

-355 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Prostownice do włosów

O Prostownicach, karbownicach do włosów

Jaką prostownicę i karbownicę do włosów kupić? To dylemat każdej kobiety, która pragnie dbać o swoje włosy lub zmienić ich wygląd. Porównanie cen oraz parametrów technicznych to coś, co może być przydatne w odpowiedzi na to pytanie. Przed zakupem warto sprawdzić, na co zwrócić uwagę wybierając sprzęt dla siebie. Porównując parametry można wybrać prostownicę lub karbownicę, która spełnia wszystkie wymagania przyszłego użytkownika.

Rodzaje prostownic do włosów 

Głównym zadaniem każdej prostownicy jest wyprostowanie włosów. Dobra prostownica nie dość, że w kilka minut zamieni włosy w gładkie i proste, to dodatkowo ich nie poparzy oraz nie spali. Dlatego warto przed zakupem sprawdzić dane techniczne prostownicy po to, aby wybrać najlepszą dla swoich włosów. Na rynku istnieje kilka rodzajów prostownic. Różnią się one między sobą przede wszystkim rodzajem płytek, które mają prostować włosy.

Prostownice teflonowe chronią włosy przed wysoką temperaturą dzięki temu, że powłoka płytek została wyłożona teflonem. Dodatkową zaletą takiej prostownicy jest nieprzywieranie włosów do płytek. Wadą prostownic teflonowych jest ich nierównomierne nagrzewanie się. Co więcej, teflonowa powłoka nie jest odporna na zarysowania i jeśli nie będzie się o nią odpowiednio dbało, to szybko się zużyje, co doprowadzi do konieczności wymiany prostownicy na nową.

Kolejnym rodzajem płytek znajdujących się w prostownicach do włosów są płytki ceramiczne. Te płytki nagrzewają się na całej swojej powierzchni w sposób równomierny. Dzięki śliskiej powłoce wygładzanie i prostowanie włosów jest ułatwione.

Prostownice tytanowe są niezwykle odporne. Zawdzięczają to płytkom tytanowym, które doskonale sprawdzają się w przypadku prostowania włosów grubych i kręconych. Są one dużo trwalsze niż płytki teflonowe oraz ceramiczne.

Następnym dostępnym na rynku rodzajem prostownic są te, które posiadają płytki lustrzane. Dzięki gładkiej powłoce prostowanie odbywa się szybko i sprawnie. Dodatkowo takie lustrzane płytki dodają włosom blasku i sprawiają, że wyglądają zdrowiej.

Diamentowe prostownice to technologia, która niedawno pojawiła się na rynku. Diamentowe powłoki są najbardziej odporne i trwałe. Prostownica z diamentowymi płytkami to więc zakup na dłuższy czas. Doskonale nadaje się do włosów kręconych, grubych oraz trudnych do ułożenia.

Do włosów niesfornych oraz elektryzujących się dobrze nada się prostownica z turmalinami. Są to specjalne minerały zawarte w płytkach, które pod wpływem ciepła uwalniają ujemne jony. Chronią one włosy przed zniszczeniem zamykając łuski włosowe. To dobre rozwiązanie dla zniszczonych włosów.

Dla zmęczonych i słabych włosów dobrym rozwiązanie będą także prostownice z płytkami ceramiczno-keratynowymi. Pod wpływem wysokiej temperatury uwalniają one składniki znajdujące się w keratynie, dzięki czemu włosy szybciej odbudowują się.

Parametry prostownic do włosów

Wybór powłok prostownicy jest niezwykle istotny. Odpowiedni wybór to bowiem zdrowe włosy chronione przed spalaniem. Jednak kupując prostownicę należy nie tylko porównać jej rodzaje. Niezbędne jest również zwrócenie uwagi na parametry techniczne.

W przypadku prostownic ważna jest moc urządzenia. Oznacza ona to, jak szybko nagrzeje się prostownica i kiedy będzie gotowa do użycia. Moc prostownic waha się między 25 W a 170 W.

Lampka kontrolna sygnalizująca nagrzanie się sprzętu jest niezwykle przydatna. Dzięki niej będzie wiadomo czy prostownica jest już gotowa do użycia.

Kolejnym istotnym parametrem jest temperatura, jaką osiąga prostownica, bowiem nie każda temperatura jest odpowiednia dla danego rodzaju włosów. Prostownice dostępne na rynku nagrzewają się od 100° do nawet 230°. Włosy cienkie i podatne na zniszczenie nie powinny być prostowane w bardzo wysokiej temperaturze. W ich przypadku optymalną prostownicą będzie taka, która nagrzewa się od 100° do 170°. Z kolei włosy kręcone i grube nie wyprostują się w niskiej temperaturze. Dla nich najlepsza będzie prostownica z jak największą maksymalną temperaturą.

Dzięki regulacji temperatury prostownicy można odpowiednio wybrać temperaturę, do jakiej nagrzeje się ten sprzęt. Wiele z modeli posiada pokrętła, na których oznaczono poszczególne stopnie temperatury.

Termostat chroni prostownicę przed przegrzaniem, dzięki czemu włosy nie są poddane zbyt wysokiej temperaturze.

Kształt prostownicy również jest jej ważną cechą. Ergonomiczny kształt ułatwi trzymanie urządzenia. Tak samo istotna jest obudowa, która powinna być termoizolacyjna, dzięki czemu uniknie się poparzenia ręki.

Kolejnym istotnym parametrem przy zakupie prostownicy są wielkości płytek. Szersze i dłuższe płytki przeznaczone są do włosów półdługich i grubych. Także kręcone włosy lepiej wyprostują się przy większych płytkach. Dla włosów krótkich przeznaczone są prostownice z wąskimi płytkami, które pozwalają na prostowanie włosów u nasady.

Funkcja jonizacji jest dostępna przede wszystkim w prostownicach z turmalinami, ale nie tylko. Coraz częściej producenci prostownic ceramicznych decydują się na wyposażenie swojego urządzenia w tę opcję. Dzięki niej prostownica wytwarza jony ujemne, które chronią włosy i sprawiają, że są one bardziej wygładzone i nie elektryzują się.

Rodzaje karbownic do włosów

Urządzeniem służącym do kręcenia włosów są karbownice, które pozwalają na falowanie włosów lub karbowanie ich. Często karbownice nazywa się również gofrownicą. Dzięki karbownicy szybki sposób można zmienić swoją fryzurę.

Wszystkie rodzaje karbownic posiadają podłużne płytki z licznymi wybrzuszeniami. Ilość wybrzuszeń oraz ich grubość ma wpływ na sposób pokręcenia włosów. Tak samo, jak w przypadku prostownic na rynku istnieją różne rodzaje karbownic, które różnią się od siebie powłokami znajdującymi są na płytkach karbujących.

Na rynku istnieją karbownice ceramiczne, ceramiczno – turmalinowe (czyli wyposażone w funkcję jonizacji włosów), tytanowo – turmalinowe (jedne z trwalszych, bardziej odpornych na zniszczenie karbownic).

Parametry karbownic do włosów

Podstawową cechą karbownic do włosów, na jaką należy zwrócić uwagę kupując je, jest moc urządzenia. Karbownice, podobnie jak prostownice, mają moc do 170 W. Karbownice o najsłabszych parametrach mają natomiast moc 15 W.

Jeśli chodzi o temperaturę, do jakiej potrafią rozgrzać się karbownice do włosów, to wynosi ona od 180° do 220°. Wiele z nich posiada lampkę kontrolną, która sygnalizuje moment, w którym karbownica jest gotowa do użycia.

Warto również zwrócić uwagę na to, czy karbownica posiada wymienne płytki. Dzięki nim można uzyskać różne fryzury bez konieczności używania kilku sprzętów. Specjalne nakładki mogą służyć do tworzenia efektu puszystych włosów, karbowania, falowania etc.

Ceny oraz producenci prostownic i karbownic do włosów

Zakup prostownicy bądź karbownicy do włosów możliwy jest już od około 20 zł. Droższe prostownice do włosów to natomiast wydatek sięgający do ponad 700 zł. Najdroższe i najbardziej profesjonalne karbownice można kupić nawet za 240 zł. Większość cen prostownic i karbownic do włosów waha się jednak między 30 zł a 100 zł. 

Najbardziej znani producenci karbownic i prostownic to m.in.: Babyliss, MPM, Philips, Remington, Rowenta, Adler, Bosh, Braun, Elesko, Revlon, AEG-Electrolux.

Tagi kategorii: prostownica, prostownice, do prostownica wlosow
^
Cache: 0.0143 s. (IBM5-fcgi-2)