Roboty sprzątające
zamknij
Producent
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking robotów sprzątających

Roboty sprzątające

-94 produkty
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
1
Roboty sprzątające

Roboty sprzątające

O robotach sprzątających

Roboty sprzątające to idealne urządzenia dla osób, które nie przepadają za regularnymi porządkami. Te małe, elektryczne sprzęty szybko i skutecznie wyczyszczą i odkurzą wszystkie podłogi. Warto również wspomnieć, że są one całkowicie samodzielne, dlatego z pewnością przydadzą się również domownikom wiecznie narzekającym na brak czasu. Dzięki wbudowanej kamerze oraz czujnikom rejestrującym przeszkody, takie jak schody czy progi, roboty tworzą mapę pomieszczenia. Pozwala im ona poruszać się po całej powierzchni mieszkania oraz docierać do nawet najbardziej niedostępnych zakamarków. Jednak, aby wybrać odpowiednie urządzenie sprzątające, które spełni wszelkie oczekiwania, należy zapoznać się z jego najważniejszymi parametrami.

Parametry robotów sprzątających

Roboty sprzątające to urządzenia bezprzewodowe, które w zależności od modelu wyposażone są w różnego rodzaju akcesoria przeznaczone do czyszczenia podłóg. Przed zakupem robota należy zastanowić się na jakiego rodzaju powierzchniach będzie on wykorzystywany. Jeżeli na panelach lub kafelkach to wystarczy zakupić produkt z wbudowanymi ruchomymi szczoteczkami. Takie modele robotów są nieco tańsze, ale skutecznie zbiorą wszelkie brudy, jak piach, czy drobne śmieci. W mieszkaniu, w którym położone są wykładziny lub dywany, proste „sprzątaczki“ wyposażone w szczotki mogą nie zdać egzaminu. Szczególnie, jeżeli w domu zamieszkują zwierzęta. W takim wypadku konieczne może okazać się zainwestowanie w droższe roboty sprzątające, które oprócz zwykłych szczotek posiadają również rury ssące oraz dodatkowe gumowe zmiotki. Taki rodzaj urządzenia na pewno poradzi sobie z sierścią pupili czy innymi zabrudzeniami zalegającymi między włosiem dywanu.

Kolejną ważną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę podczas zakupu robota sprzątającego jest sposób magazynowania brudów. W ofertach sklepów można znaleźć dwa rodzaje tych urządzeń - roboty z wbudowanymi pojemnikami oraz wyposażone w wymienne worki. Pierwszy rodzaj jest zdecydowanie tańszy w użytkowaniu, jednak wymaga większej uwagi. Pojemniki na zabrudzenia należy co jakiś czas sprawdzać oraz starannie czyścić. Niedokładne umycie pojemnika może powodować zapchanie się i zniszczenie mechanizmu czyszczącego robota. Urządzenia wyposażone w worki są natomiast wygodniejsze w obsłudze - wystarczy zmienić worek na nowy, podobnie jak w przypadku tradycyjnych odkurzaczy. Ich wadą jest jednak konieczność regularnego kupowania nowych worków.

Równie istotnym parametrem jest czas pracy urządzenia oraz ilość programów sprzątania. Najczęściej można spotkać roboty sprzątające, których jedna sesja zbierania brudu trwa od 60 do 120 minut. W sprzedaży dostępne są również modele, które umożliwiają zaprogramowanie czasu sprzątania w zależności od ustawionego trybu pracy - lekkiej lub intensywnej. Należy pamiętać, że im więcej programów sprzątania posiada robot, tym jest droższy. Dlatego przed zdecydowaniem się na konkretny model urządzenia należy przeanalizować, które tryby są niezbędne do dokładnego posprzątania podłóg w mieszkaniu.

Niektóre roboty z najwyższej półki cenowej posiadają dodatkowe funkcje, które pomogą skutecznie usunąć nawet najcięższe zabrudzenia. Wśród nich można wymienić lampę UV do niszczenia bakterii, czujniki kurzu, czy automatyczne odkurzanie po naładowaniu akumulatora. Jeżeli w domu przebywają małe dzieci warto kupić urządzenie z odpowiednimi zabezpieczeniami. Dzięki nim nie będzie trzeba martwić się o bezpieczeństwo malucha podczas pracy robota.

Ceny i producenci robotów sprzątających

Ceny robotów sprzątających są bardzo zróżnicowane i zależą od rodzaju i ilości wyposażenia. Najprostsze „elektroniczne sprzątaczki“ można kupić za ponad 100 zł. Skomplikowane urządzenia z wieloma trybami pracy kosztują nawet kilka tysięcy zł.

Do producentów robotów sprzątających można zaliczyć: iRobot, Samsung, LG, Miele, Philips.

Tagi kategorii: roboty sprzątające, robot sprzątający, odkurzacz samobieżny
^
Cache: 0.0154 s. (IBM5-fcgi-1)