zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking suszarek do włosów

Suszarki do włosów

-579 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Suszarki do włosów

O Suszarkach do włosów

Suszarki do włosów należą do sprzętów niezbędnych dla kobiet. Warto zapoznać się z licznymi funkcjami, które oferują producenci. Odpowiednio dobrana suszarka, nie tylko będzie spełniać swoją podstawową funkcję, ale i dbać o dobrą kondycję włosów. Przed zakupem warto porównać ceny i zwrócić uwagę parametry, takie jak moc i stopnie regulacji prędkości. Oferowane są różne modele suszarek, do najbardziej znanych i wyspecjalizowanych należą tacy producenci jak: Babyliss, Philips, Remington czy Roventa

Parametry suszarek do włosów

Wybierając sprzęt, warto zwrócić uwagę na rodzaje mocy suszenia, jakie oferują producenci.

Poleca się zakup suszarek o mocy nie mniejszej niż 1600W. Najlepszym rozwiązaniem są suszarki o mocy 1700-2000W. Duża moc wpływa na szybkość suszenia i nienarażanie włosów na długotrwałe suszenie.

Kolejny parametr to regulacja prędkości. Można wybierać od 1 do 9 stopnia (gdzie 1 oznacza najwolniejszą prędkość, suszenie będzie przebiegać najdłużej, a 9 – najszybszą).

Funkcja jonizacji to parametr mile widziany w przypadku suszarek. Jak wiadomo włosy po umyciu lubią się elektryzować, szczególnie zjawisko to występuje zimą, gdy noszone są czapki i włosy mają styczność ze swetrami. Ponadto elektryzujące się włosy mają skłonność do puszenia, trudno nadać im ład. Jonizator umieszczony w suszarce wytarza ujemne ładunki elektryczne, i neutralizuje ładunki dodatnie obecne na włosach. Dodatkowo zaletą jonizatora jest wygładzanie włosów, co sprzyja lepszemu układaniu fryzury.

Podobnie zaletą jest jeśli suszarki dają możliwość dobrania siły nawiewu i temperatury suszenia. Można zadecydować, jaki akurat rodzaj suszenia jest najbardziej przydatny. Zdarzają się sytuacje, gdy zależy nam na szybkim wysuszeniu włosów, wówczas silny nawiew w połączeniu z wysoką temperaturą pomogą zaoszczędzić na czasie. Na szybkość suszenia maja wpływ funkcja koncentratora strumienia, która skupia powietrze w jednym kierunku. Za pomocą funkcji turbo uzyska się podobny efekt. Dodatkowo silny i ciepły nadmuch ma swoje zastosowanie przy modelowaniu fryzury, np. za pomocą okrągłej szczotki.

Można ustawić nie tylko mocną siłę nawiewu w przypadku gorącego strumienia powietrza, ale i zimnego. Jeżeli czas podczas suszenia nas nie goni, warto zdecydować się na suszenie włosów chłodniejszym nawiewem, który zadba, by włosy nie zostały zbytnio przesuszone. Zimny nawiew zamyka łuski włosów, co sprzyja efektowi wygładzenia. Jego zaletą jest również utrwalanie fryzury, włosy będą sypkie i lejące. Chłodne powietrze wpłynie kojąco na cebulki włosów i ograniczy wytwarzanie sebum, czyli naturalnego natłuczenia skóry głowy.

Zaletą suszarek z funkcją filtru, jest możliwość czyszczenia sprzętu, dzięki mozliwości zdjęcia kratki z wlotu powietrza.

Do stylizacji włosów doskonale przyda się suszarka z dyfuzorem, czyli specjalną nakładką na suszarkę. Posiada ona wypustki, które po przystawieniu do włosów kręcą je i nadają objętość. Nakładkę z dyfuzorem można bez problemu zabrać np. w podróż. Zajmuje mało miejsca i ma praktycznie zastosowanie w tworzeniu fryzury. Jeżeli suszarka nie posiada dołączonego dyfuzora, można dokupić go w specjalistycznym sklepie z artykułami fryzjerskim. Sprzęt musi posiadać wydłużoną dyszę, by nakładka była możliwa do zamontowania.

Jak dobrać funkcje suszarek do stylizacji?

Podejmując decyzję o zakupie suszarki do włosów warto przemyśleć na jakim efekcie nam zależy. Jeżeli na dużej objętości niezbędna będzie suszarka z dyfuzorem. Natomiast by uzyskać gładkie i lśniące włosy, przydatny będzie nawiew zimnego powietrza, który przez zamknięcie łusek włosów, nada im blasku.

Porównanie cen producentów

Firma Babyliss oferuje m.in. rodzaje suszarek do włosów z funkcją zimnego powietrza i trzema stopniami regulacji prędkości, których koszt wynosi 60 zł. Dla porównania ceny suszarek Philipsa z dyfuzorem i jonizacją wynoszą od ok. 145 zł. Remington oferuję m.in. sprzęt o mocy 2000W, z nawiewem zimnego powietrza i dwoma stopniami regulacji już od 77 zł.

 

Tagi kategorii: do suszarki włosów, do suszarka włosów
^
No-cache: 0.5196 s. (IBM5-fcgi-2)