zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking tosterów
Zobacz następne

Tostery

O Tosterach

Tostery to idealny sposób na szybkie przygotowanie ciepłego posiłku rano. Pieczone kromki chleba są doskonałym i pełnowartościowym śniadaniem zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Dobre tostery powinny jednak mieć więcej opcji niż tylko funkcja opiekania, ładny wygląd, a także łatwość czyszczenia. Przed zakupem tostera warto zwrócić uwagę na jego moc oraz porównać ceny produktów różnych producentów. Ważne są także pozostałe parametry tosterów.

Moc tosterów

Moc tosterów jest jednym z najważniejszych parametrów tych urządzeń. To od niej w dużej mierze zależy, jak szybko można będzie przygotować ciepłe kanapki. Toster potrzebuje dużej mocy, aby pieczywo było chrupkie na zewnątrz i przyjemnie wilgotne w środku. Urządzenie ze zbyt małą mocą jedynie wysuszy tosty zanim staną się one chrupiące. Zwykle tostery mają moc od 750 W do 1200 W.

Niestety, duża moc urządzenia łączy się często z wysokim zużyciem przez niego energii elektrycznej. Dlatego też idealnym rozwiązaniem jest możliwość regulacji intensywności opiekania. Dzięki temu można dostosować moc tostera do typu pieczywa, jakie się w nim podgrzewa – np. bagietka nie wymaga takiej mocy jak chleb.

Pojemność tosterów

Na rynku dostępne jest wiele tosterów o różnej pojemności. Najczęściej urządzenia te są przystosowane do opiekania dwóch kromek naraz. Można jednak spotkać także tostery, które mają tylko jedną, ale i nawet cztery szczeliny na chleb.

Dodatkową opcją bardzo przydatną w tosterach jest regulacja szerokości szczelin, w które wkłada się pieczywo. Dzięki temu nie tylko można zmieścić więcej kawałków w jedną szczelinę, ale i wygodnie dostosować jej szerokość do wymiarów i rodzaju pieczywa.

Ruszt tosterów

Niektóre tostery mają na wyposażeniu ruszt. Jest to metalowa nadstawka, którą umieszcza się na wierzchu urządzenia, a ciepło unoszące się z jego wnętrza ogrzewa położone na niej produkty. Ruszt jest szczególnie przydatny, kiedy chce się podgrzać jakieś niewymiarowe pieczywo, takie jak bułki, rogaliki czy kawałki chałki, a także bagietki i drożdżówki. Zdarza się, że tostery posiadają specjalny cykl grzania, który jest połączony z rusztem.

Kolor i wielkość tosterów

Kolor, kształt i rozmiary tosterów zależą przede wszystkim od upodobań kupującego. Należy jednak pamiętać, że urządzenia używa się dość często, a nawet codziennie, więc nie będzie ono raczej schowane do szafki. Należy zatem wybrać takie urządzenie, które będzie zdobiło kuchnię i jednocześnie pasowało do jej wystroju.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo tosterów w różnych ciekawych kolorach i kształtach. Niektóre z nich są plastikowe, inne zaś wykonane ze stali nierdzewnej. Szczególnie te ostatnie wyglądają świetne w nowoczesnej kuchni, pomalowane na intensywne kolory.

Inne opcje tosterów

Przy zakupie tosterów warto również zwrócić uwagę na inne opcje, które oferuje producent. Idealnym rozwiązaniem dla osób mrożących zapasy chleba w zamrażarce są tostery z funkcją rozmrażania. Dzięki niej można szybko przygotować posiłek bez konieczności pamiętania o wcześniejszym wyjęciu pieczywa z lodówki. Innym ciekawym dodatkiem w tosterze jest tacka na okruchy. Zwykle ma ona postać przymocowanej od spodu wysuwanej szuflady, która zdecydowanie ułatwia czyszczenie urządzenia.

Niektóre tostery posiadają obudowę termoizolowaną, która się nie nagrzewa, a więc minimalizuje ryzyko poparzenia. Ta opcja jest szczególnie ważna w przypadku tosterów ze stali nierdzewnej, które szybko się nagrzewają. Dość ważna jest również antypoślizgowa podstawka lub nóżki, dzięki którym toster będzie stał stabilnie i aby nie przewracał się przez przypadkowe trącenie.

Ceny i producenci tosterów

Tostery to dość proste urządzenia, dlatego na rynku istnieje wielu producentów oferujących tego typu sprzęt kuchenny. Również ceny tosterów mogą być bardzo zróżnicowane. Najtańszy toster może kosztować jedynie nieco ponad 20 zł, jednak nie można mieć pewności co do jego wytrzymałości. Z kolei najdroższe tostery, co widać w porównaniu cen, to wydatek ponad 2 tysięcy złotych.

Najpopularniejsi producenci tosterów to między innymi: Bosch, DeLonghi, Dualit, Kenwood, Russell Hobbs, Electrolux, Gorenje, Moulinex, Tefal, Siemens, Zelmer czy Philips.

Tagi kategorii: tostery, toster
^
No-cache: 0.5236 s. (IBM5-fcgi-2)