zamknij
Maksymalne obciążenie
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking wag kuchennych

Wagi kuchenne

-430 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Wagi kuchenne

O Wagach kuchennych

Kontrola wagi produktów jest niezbędna szczególnie dla osób będących na diecie. W ich przypadku kontrolowanie dokładniej ilości spożywanych pokarmów jest bardzo ważne, dlatego też warto skorzystać z pomocy wag kuchennych. Są one również bardzo przydatne dla osób, które lubią dokładnie trzymać się przepisów kulinarnych i podanych w nich ilości poszczególnych składników. Na rynku istnieje kilka rodzajów wag kuchennych, różniących się między sobą nie tylko wyglądem, ale też parametrami. Przez zakupem wagi kuchennej warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jej rodzaj, maksymalny udźwig, dokładność ważenia oraz kształt i wielkość. Powinno się także porównać ceny wag kuchennych poszczególnych producentów i wybrać tę najlepszą i najbardziej funkcjonalną, a więc posiadającą doskonałą ocenę jakości i niskie ceny. By tak było, dobrze wcześniej jest zrobić porównanie cen wag kuchennych.

Mechaniczne czy elektroniczne wagi kuchenne?

Największą popularnością na rynku wag kuchennych cieszą się przede wszystkim wagi mechaniczne i elektroniczne. Te pierwsze są tradycyjnym sposobem ważenia produktów już od wielu lat. Są to mało skomplikowane urządzenia, których największą zaletą jest stosunkowo niska cena. Niestety, wagi mechaniczne mają dość niską dokładność pomiaru, mogą się mylić nawet o 20 gramów.

Z kolei wagi elektroniczne mogą się mylić jedynie o 1-2 g, co jest niezwykle istotną kwestią w przypadku osób chorych na cukrzycę czy będących na diecie. Dużo łatwiej jest także odczytać wartość na wadze elektronicznej niż na mechanicznej. Minusem wag elektronicznych jest niestety ich cena – są dużo droższe od swoich tradycyjnych odpowiedników. Dodatkowo są najczęściej zasilane na baterie, więc trzeba pamiętać o ich wymianie lub ładowaniu.

Dobrze, jeśli kupowana waga kuchenna jest wyposażona we wskaźnik poziomu baterii, dzięki któremu można na bieżąco kontrolować poziom naładowania akumulatora. Niektóre wagi elektroniczne posiadają system automatycznego włączania i wyłączania urządzenia. Waga włącza się pod wpływem nacisku na jej powierzchnię, zaś po zakończeniu użytkowania wyłączy się automatycznie, oszczędzając przy tym energię.

Maksymalne obciążenie wag kuchennych

Na rynku można kupić wagi kuchenne o bardzo różnym maksymalnym obciążeniu, zazwyczaj od 1 kg do 5 kg. Najważniejsze zatem jest zastanowienie się, co będzie się ważyć. Jeśli waga ma być pomocna przede wszystkim do odmierzania wartości z przepisów, na przykład składników na ciasto, nie musi ona mieć dużego obciążenia maksymalnego. Jeśli z kolei planuje się ważyć warzywa i owoce na przetwory, warto wybrać wagę o obciążeniu do 5 kg.

Wygląd wag kuchennych

Dużą zaletą niektórych wag kuchennych jest zdejmowana miseczka, do której można wygodnie wsypywać produkty. Miska stabilnie utrzymuje się na wadze i posiada miarkę, a do tego jest bardzo wygodna do mycia. W przeciwieństwie do wag z płaską powierzchnią, waga z miseczką daje pewność, że nie spadną z niej produkty.

Na rynku dostępne są również wagi kuchenne, które można zamontować na ścianie. Dzięki temu można zaoszczędzić miejsca na blacie, a jednocześnie mieć wagę zawsze pod ręką.

Dodatkowe funkcje wag kuchennych

Bardzo przydatną funkcją wag kuchennych jest możliwość ich tarowania, dzięki której można odczytać wagę samych produktów bez opakowania, w którym się znajdują. Precyzyjne odmierzanie produktów umożliwia również opcja ważenia w różnych jednostkach wagowych, ponieważ w przepisach nie zawsze podawana jest waga w kilogramach. Wiele wag posiada wyposażonych jest także w funkcję pomiaru objętości w litrach. Dzięki temu można odczytać dokładne ilości mleka, wody czy soku.

Nowoczesne elektroniczne wagi kuchenne mogą posiadać również opcję odczytywania zawartości cholesterolu, węglowodanów, białka, tłuszczu i innych składników w produkcie. W celu odczytu tych danych należy wprowadzić do wagi specjalny kod z produktu spożywczego. Ta funkcja jest niezwykle przydatna w przypadku osób muszących dokładnie kontrolować ilość spożywanego tłuszczu czy cukru.

Ceny i producenci wag kuchennych

Najtańsze wagi kuchenne można kupić już za około 20 zł. Te najbardziej precyzyjne wagi z dodatkowymi funkcjami to wydatek nawet ponad 600 zł.

Najpopularniejsi producenci wag kuchennych to między innymi: ADE, Beurer, Eldom, Sencor czy Soehnle.

Tagi kategorii: kuchenne wagi, kuchenna waga, do kuchni waga
^
No-cache: 1.1064 s. (IBM5-fcgi-2)