zamknij
Maksymalne obciążenie
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking wag łazienkowych

Wagi łazienkowe

-487 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Wagi łazienkowe

O Wagach łazienkowych

Wagi łazienkowe to coś, co pomaga w stałej kontroli masy ciała. Dzięki nim szybko wychwyci się wahania w tej kwestii i skoryguje je w razie potrzeby. Powstaje jednak pytanie: jakie wagi łazienkowe kupić, by pomiary były bardzo dokładne? Czy lepsze będą modele mechaniczne, czy elektroniczne? Jakie dodatkowe funkcje i parametry mogą wyróżniać wagi łazienkowe?

Platformy wag łazienkowych

To, z czego wykonana jest platforma danej wagi łazienkowej, w znacznym stopniu wpływa na obciążenie, które będzie ona w stanie wytrzymać. Przeciętnie wagi łazienkowe mają przedział ważenia od 1-2 kg do 150 kg, choć można spotkać również modele, w których zakres ten sięga 270 kg.

Najtańsze wagi łazienkowe posiadają platformy zrobione z plastiku. Jest on lekki (łatwo przenosić taką wagę), ale przy tym mało odporny na większe obciążenia, przy których może pęknąć. Dlatego też dużo częściej wagi łazienkowe robi się z hartowanego szkła – ciężkiego, ale przy tym wyjątkowo wytrzymałego. Najlepiej, jeśli kupowane wagi szklane posiadają stalowe obramowanie, przez co nie ukruszą się na brzegach podczas przypadkowych uderzeń. Pojedyncze modele wag są natomiast konstruowane ze stali, która jest najdroższa, ale też najbardziej odporna.

Mechaniczne wagi łazienkowe

Wagi łazienkowe dzieli się przede wszystkim ze względu na sposób ich działania. Wybrać można tu spośród wag łazienkowych mechanicznych i elektronicznych. Pierwsze z nich posiadają analogowy mechanizm ważący, który wynik podaje poprzez odpowiednie przesunięcie wskazówki na tarczy zegara z podziałką. Co ważne, po każdorazowym ważeniu się należy wyzerować licznik takiej wagi łazienkowej, co robi się przy użyciu odpowiedniego pokrętła. Dokładność tego typu produktów wynosi od 1 kg do 100 g.

Elektroniczne wagi łazienkowe

Nowocześniejsze rodzaje wag łazienkowych to wagi elektroniczne. W ich konstrukcji zawarty jest elektroniczny, cyfrowy układ wskazujący, który pracuje z dokładnością od 500 g do 50 g, co gwarantuje dużo precyzyjniejszy pomiar niż w przypadku modeli mechanicznych. Wagi elektroniczne zasilane są niemal zawsze bateryjnie, przy czym ilość i rodzaj wymaganych baterii są zróżnicowane. Warto jeszcze przed zakupem sprawdzić, jakie rodzaje baterii przewidział w danej wadze producent, gdyż wpłynie to na całkowite koszty eksploatacji urządzenia. Przydatną funkcją jest też wskaźnik poziomu zużycia baterii, który będzie stale kontrolował zużycie energii.

Aby bateria mogła służyć jak najdłużej, w wagach elektronicznych często stosuje się automatyczne włączniki-wyłączniki. Z ich pomocą urządzenie włączy się tylko wtedy, gdy wyczuje ruch lub obciążenie, a wyłączy się w kilka sekund po ustaniu tych czynników. Na energooszczędność poszczególnych modeli wag łazienkowych wpływ mają także wyświetlacze. Mogą być one ciekłokrystaliczne (technologia LCD) lub diodowe (technologia LED), przy czym te drugie zużywają mniej prądu. Ważne jednak, by były podświetlane, dzięki czemu ważąc się wieczorem nie trzeba będzie zapalać dodatkowego światła.

Analityczne funkcje wag łazienkowych

Nowoczesne wagi łazienkowe już nie tylko ważą, ale też analizują skład ciała użytkownika pod kątem zawartości wody i tkanki tłuszczowej, ilości masy kostnej, pomiaru wzrostu oraz zapotrzebowania na kalorie, i to z dokładnością do 0,1%. Badanie wykonywane jest przy pomocy elektrycznego impulsu, który błyskawicznie skanuje ciało. Jest to możliwe z uwagi na fakt, że poszczególne substancje zawarte w ludzkim ciele stawiają zróżnicowany opór elektryczny.

W zwiększeniu czytelności przeprowadzanych analiz pomagają ich wizualizacje w postaci wykresów. Pełne dopasowanie analizy wyników do użytkownika zapewniają natomiast specjalne tryby, w tym tryby dla sportowców, tryby dla dzieci, tryby dla kobiet etc. Niektóre wagi łazienkowe mogą też zapamiętać otrzymane podczas wcześniejszych badań wyniki i porównywać je z obecnie otrzymanymi, a także mogą łączyć się z komputerem poprzez złącze USB.

Ceny i producenci wag łazienkowych

Z porównania cen wag łazienkowych wynika, że kosztują one od 20-30 zł (niewielkie wagi o obciążeniu maksymalnym do 150 kg) do nawet 6 000 zł (rozbudowane stacje pomiarowe z wagą, wzrostomierzem i kalkulatorem BMI). Jako, że wagi łazienkowe to urządzenia obecne niemal w każdym domu, ich producentów jest bardzo wielu. W branży tej działają takie firmy jak między innymi: ADE, Beurer, Seca, Soehnle, Terraillon, Adler, AEG-Electrolux, Bosch, Clatronic, Eldom, Gorenje, Hyundai, Grundig, Hama, MPM, Tech-Med, Zelmer czy Łucznik.

Tagi kategorii: łazienkowa waga, do łazienki waga, do łazienki wagi
^
No-cache: 0.5754 s. (IBM5-fcgi-1)