Zamrażarki

388 produktów
Zdjęcie Zamrażarka Electrolux EC2233AOW1
b
Zdjęcie Zamrażarka Indesit TZAA10.1
b
Zdjęcie Zamrażarka Electrolux EC5231AOW
b
Zdjęcie Zamrażarka BEKO FS 225320
b
Zdjęcie Zamrażarka Zanussi ZFC11400WA
b
Zdjęcie Zamrażarka Beko FSE 1072
b
Zdjęcie Zamrażarka AMICA FZ206.3AA
b
Zdjęcie Zamrażarka Beko HS 221520
b
Zdjęcie Zamrażarka Exquisit GS 230 NF A+
b
Zdjęcie Zamrażarka Amica FZ206.3
b
Zdjęcie Zamrażarka Liebherr IGN 3556 Premium
NOWOŚĆ
b
Zdjęcie Zamrażarka Beko FSA 21320
b
Zdjęcie Zamrażarka Whirlpool AFB828/A+
b
Zdjęcie Zamrażarka Electrolux EUT1106AW1
b
Zdjęcie Zamrażarka Whirlpool WH 1410 A+E
b
Zdjęcie Zamrażarka Zanussi ZFC26400WA
b
Zdjęcie Zamrażarka Beko HSA 24520
b
Zdjęcie Zamrażarka Whirlpool WHS1421
b
Zdjęcie Zamrażarka Whirlpool WHS 2121
b
Zdjęcie Zamrażarka Gorenje FHE 151 W
b
Zdjęcie Zamrażarka Gorenje F 4091 AW
b
Zdjęcie Zamrażarka Whirlpool WH 2010 A+E
b
Zdjęcie Zamrażarka Liebherr GP 1213
b
Zdjęcie Zamrażarka Electrolux EC2200AOW2
b
Zdjęcie Zamrażarka Electrolux EC2800AOW2
b
Zdjęcie Zamrażarka Gorenje FHE 241 W
b
Zdjęcie Zamrażarka Zanussi ZFC25401WA
b
Zamrażarki

Zamrażarki

O Zamrażarkach

Zamrażarki mają przeróżne parametry, które w dużej mierze wpływają na ocenę ich jakości. Zapoznanie się z podstawowymi danymi technicznymi umożliwi wybór takich zamrażarek, które spełnią nasze oczekiwania i będą dostosowane do naszych potrzeb. Z porównania cen zamrażarek wynika, że rosną one wraz ze zwiększaniem się ilości funkcji, warto zatem przed zakupem zastanowić się, które funkcje będą dla nas najważniejsze.

Rodzaje zamrażarek

Wśród zamrażarek można wyróżnić zamrażarki szufladkowe lub skrzyniowe. Zaletą zamrażarek szufladkowych jest łatwość selekcjonowania produktów. Z drugiej strony ich wadą jest to, że szufladki zajmują przestrzeń, która mogłaby być wykorzystana do przechowywania produktów. Są bardziej użyteczne w gospodarstwach domowych. Ich pojemność zaczyna się od 45 litrów. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że niektórzy producenci oferują niestandardowo duże komory na specjalne produkty. Jest to ogromna zaleta takich zamrażarek, ponieważ można przechowywać produkty o dużych kształtach. Najczęściej spotykane wymiary zamrażarek szufladkowych to: wysokość 85-91 cm, szerokość: 60-160 cm, głębokość 60-70 cm. Z kolei zamrażarki skrzyniowe idealnie nadają się do przechowywania dużej ilości produktów - mogą osiągać bardzo dużą pojemność, która może sięgać nawet 600 litrów. Znajdą zastosowanie w sklepach i magazynach, ale też dużych gospodarstwach domowych.

Temperatura mrożenia

Przed zakupem należy zwrócić uwagę jakie dokładnie parametry mają posiadać zamrażarki. Zależy to przede wszystkim od potrzeb i oczekiwań względem zamrażarek. Istotnym parametrem jest temperatura mrożenia (określana za pomocą ilości gwiazdek), ponieważ to ona wyznacza jakie produkty mogą być przechowywane w zamrażarkach. Jedna gwiazdka oznacza mrożenie do około -6o C (produkty mogą być przechowywane przez krótki czas), dwie gwiazdki obniżają temperaturę mrożenia do około -12o C (przechowywanie 3dni), trzy gwiazdki to mrożenie do -18o C (12 miesięcy przechowywania), cztery gwiazdki to -24o C (również 12 miesięcy). Dla przedsiębiorstw bardziej użyteczne są zamrażarki trzy- lub czterogwiazdkowe, natomiast dla gospodarstw domowych wystarczające są zamrażarki jedno- lub dwugwiazdkowe.

Zdolność zamrażania

Zdolność zamrażania i przechowywania produktów to bardzo ważne parametry. W zależności od ilości produktów jaką mamy przechowywać w zamrażarkach, należy wybrać odpowiednią wydajność. Na rynku są dostępne zamrażarki zdolne do zamrożenia od 4 kilogramów produktów do 30 kilogramów na dobę. Zdolność przechowywania to okres, w jakim zamrażarka jest w stanie utrzymać produkty w nienaruszonym stanie w razie braku zasilania - im bardziej pojemne zamrażarki, przechowujące dużą ilość produktów, tym bardziej czas utrzymania temperatury powinien być dłuższy (czas mierzony jest w godzinach).

Temperatura otoczenie zamrażarki i koszty eksploatacji

Warto zwrócić uwagę na temperaturę otoczenia, do jakiej zostały przystosowane zamrażarki. Ten parametr pozwoli na jak najbardziej efektywne wykorzystanie urządzeń. Wyróżnia się tutaj cztery rodzaje klimatów: SN (subpolarny) – temperatura otoczenia wynosi 10-32o C, S (normalny) – temperatura otoczenia wynosi 16-38o C, ST (subtropikalny) – temperatura otoczenia wynosi 18-38o C, T (tropikalny) – temperatura otoczenia wynosi 18-43o C. Warto także zwrócić uwagę na wykorzystaną energię podczas eksploatacji. Służą temu specjalne oznaczenia literowe. Modele zamrażarek posiadające symbol A+++ są najbardziej ekonomiczne i zużywają najmniej energii.

Dodatkowe funkcje zamrażarek

Wybierając zamrażarki można zakupić też takie, które posiadają dodatkowe opcje. Jedną z nich są komory niskich temperatur. Ich zaletą jest możliwość szybkiego zamrożenia produktów, temperatura w nich sięga -24o C. Kolejną opcją dostępną przy zamrażarkach jest opcja szybkiego zamrażania produktów. Jest szczególnie przydatna, gdy do zamrażarki wkłada się nowe, niezamrożone produkty, gdyż zapobiega wzrostowi temperatury w zamrażarce. Następną praktycznym dodatkiem jest funkcja niepełnego załadunku. Polega ona na tym, że zamrażarka mrozi akurat tyle produktów, ile się w niej znajduje co zwiększa oszczędność energii (należy pamiętać, ze zamrażarki to takie urządzenia, których prawie nigdy nie odłącza się od zasilenia więc jest to duża zaleta). Dodatkowo zamrażarki mogą posiadać funkcję no frost (samoodszranianie) pozwalającą utrzymać produkty w idealnym stanie. W przypadku braku tej opcji trzeba samemu pozbywać się nadmiaru lodu co pochłania dużo czasu.

Ceny i producenci

Ceny zamrażarek zaczynają się od 1000 zł. Najczęściej zamrażarki w tym przedziale cenowym 1000 – 1500 zł spełniają podstawowe funkcje. Natomiast wraz ze zwiększaniem się pojemności i dodatkowych opcji ich cena wzrasta. Najwięcej trzeba zapłacić za technologię no frost. Najniższe ceny zamrażarek z tą opcją kształtują się na poziomie 2000 zł.

Tagi kategorii: zamrażarki, zamrażarka
No-cache: 0,5943 s. (IBM5-fcgi)