zamknij
System dźwięku
Złącze USB
Wybierz zaznaczone
Ranking amplitunerów

Amplitunery

-338 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Amplitunery

O amplitunerach

Czym są amplitunery? To najważniejsze elementy zestawów muzycznych, a zwłaszcza kina domowego. Składają się one ze wzmacniacza wielokanałowego, tunera radiowego oraz odpowiednich zasilaczy. W obudowie tych urządzeń znajdziemy też liczne wyjścia pozwalające podłączyć poszczególne części zestawów muzycznych. Budowa amplitunerów nie należy więc do prostych, co jednak przekłada się na sporą ilość funkcji, jakie mogą one spełniać.

Funkcje amplitunerów

Jedną z najważniejszych funkcji amplitunerów jest wzmacnianie sygnału audio, który pochodzi z różnych źródeł (komputera, odtwarzacza DVD, konsoli do gier etc.). Wszystkie te sygnały przekierowywane są do kolumnowych głośników, które odtwarzają wszystkie dźwięki. Kolejne zadanie, jakie stoi przed amplitunerami, to dekodowanie wielokanałowych ścieżek audio, jakie są obecne w filmach nagranych na płytach Blu-ray czy DVD. Chodzi tu głównie o takie formaty zapisu dźwięku jak DTS-HD Master Audio, Dolby Digital czy DTS Dolby True HD. Idąc dalej, nowoczesne amplitunery odbierają też programy radiowe, dzięki czemu do urządzenia wystarczy podłączyć niewielką antenę i już można z niego korzystać jak z klasycznego radioodbiornika. Ostatnia funkcja amplitunerów to natomiast przełączanie między źródłami audio/video.

Do grona bardzo popularnych producentów amplitunerów należą takie firmy jak: Pioneer, Yamaha, Onkyo, Denon, Harman Kardon, Blaupunkt, Kenwood, Sony czy Manta. Kupując ich produkty zapłaci się średnio od kilkudziesięciu złotych do nawet ponad 10 000 zł.

Tagi kategorii: amplituner, amplitunera, amplitunery
^
No-cache: 0.3321 s. (IBM5-fcgi-1)