zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking anten satelitarnych

Anteny satelitarne

-38 produktów
Filtruj
Sortuj

Anteny satelitarne

Twoja szansa na bezprzewodową telewizję

Anteny satelitarne umożliwiają odbiór najnowocześniejszych programów telewizyjnych i stacji tematycznych bez konieczności używania kabli do telewizji naziemnej. Ich największą zaletą jest fakt, że sygnał telewizyjny jest przesyłany za pomocą satelity i może być odbierany niemal w każdym miejscu na ziemi. W ten sposób z anteny mogą korzystać nawet ci, którzy mieszkają daleko od miasta.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze anteny

Najważniejszym aspektem każdej anteny satelitarnej jest jej średnica. Nie powinna ona wynosić mniej niż 70 cm, ponieważ wtedy odbiór sygnału z satelity Hotbird będzie zakłócony. Optymalną średnicą anteny jest około 80 cm, ponieważ takie urządzenia obierają również sygnały z kilku satelitów, nieco bardziej oddalonych od Polski. Konwertowanie sygnałów z wielu satelitów może być szczególnie ważne w przypadku kanałów HD, a także przy brzydkiej pogodzie lub częściowym przesłonięciu satelity

Bardzo istotne jest również miejsce i sposób montażu. W przypadku anten montowanych na dachach znacznie maleje ryzyko przesłonięcia jej przez inny obiekt, a w dodatku można ją wygodnie ustawić. Uchwyty i maszty anteny powinny zapewniać odpowiednią stabilność konstrukcji i jej odporność na silny wiatr. Zaledwie kilkucentymetrowe przesunięcie anteny może sprawić, że obraz się rozmyje lub całkowicie zniknie.

Ceny i producenci anten satelitarnych

Ceny anten satelitarnych zaczynają się od około 30 złotych. Za dobry sprzęt trzeba jednak zapłacić znacznie więcej. Z kolei najdroższe anteny to wydatek nawet ponad 1000 złotych.

Do najpopularniejszych producentów anten satelitarnych należą między innymi: Delta, Famaval, Schwaiger, Selfsat czy Technisat.

Tagi kategorii: antena satelitarna, anteny satelitarne
^
No-cache: 0.6471 s. (IBM5-fcgi-2)