zamknij
Pamięć wewnętrzna
Rodzaj pamięci
Wybierz zaznaczone
Ranking odtwarzaczy mp3

Odtwarzacze mp3

-123 produkty
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Odtwarzacze mp3

O odtwarzaczach mp3

Wiele osób nie wyobraża sobie już życia bez przenośnych odtwarzaczy muzycznych. Ulubione dźwięki w tramwaju czy na spacerze to wystarczająca zaleta by zwrócić uwagę na odtwarzacze mp3. Nowoczesne odtwarzacze mp3 oferują często zdecydowanie więcej niż tylko możliwość odtwarzania muzyki, dlatego zanim zdecydujemy się na ich zakup niezbędnym krokiem będzie odpowiedź na pytanie: czego oczekujemy od takiego urządzenia. Dzięki temu porównanie konkretnych modeli i cen będzie zdecydowanie łatwiejsze i pozwoli wybrać te, które będą najkorzystniejszym wyborem.

Rodzaje odtwarzaczy mp3

Odtwarzacze mp3 można podzielić ze względu na ilość funkcji. Najprostsze i jednocześnie najtańsze będą te, które nie pozwalają na nic innego jak na słuchanie muzyki i to w najprostszych formatach. W ich przypadku należy zwrócić uwagę przede wszystkim na rodzaj odtwarzanych formatów muzycznych – dobrze jeśli nasze urządzenie będzie sobie radzić nie tylko z mp3, ale również WMA i WAV, często występują też formaty OGG oraz AAC.

Drugim typem odtwarzaczy mp3 jest ten, który oprócz plików muzycznych pozwoli też przeglądać zdjęcia. Oprócz formatów muzycznych dobrze sprawdzić czy dane urządzenie obsługuje pliki jpeg czy gif. Tego typu urządzenie przyda się jeśli lubimy fotografować - odtwarzacz może służyć nam za dodatkową pamięć przenośną. 

Ostatnim rodzajem odtwarzaczy są te, które do opcji słuchania muzyki i oglądania zdjęć dokładają również możliwość odtwarzania plików wideo – w tym przypadku przed zakupem odtwarzacza należy sprawdzić, czy będziemy mogli odtworzyć format AVI, WMV, MOV czy MPEG4, a także czy posiada wsparcie dla materiałów o rozdzielczości 720p, 1080p i wyższych. Obecnie najpopularniejsze sprzęty tego typu produkuje Apple. 

Do oglądania zdjęć powinna wystarczyć przekątna 3,5 cala. Jeśli jednak w grę wchodzą filmy to urządzenie powinno być wyposażone w wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, na przykład 1280x720. Należy też wziąć pod uwagę, że obecność wyświetlacza znacznie podnosi wymiary urządzenia, wzrasta też jego waga, zmniejsza się czas pracy na akumulatorze itd. Ceny odtwarzaczy mp3 wyposażonych w wyświetlacz są znacznie wyższe niż tych pozbawionych tego elementu.

Dodatkowe funkcje odtwarzaczy mp3

Standardem w odtwarzaczach jest możliwość słuchania radia.  Przydatne funkcje to m.in. RDS i możliwość programowania stacji. Studentom z pewnością przypadnie do gustu funkcja dyktafonu, dzięki której nagramy na przykład wykład. Obecność dyktafonu wiąże się też z tym, że odtwarzacz będzie miał wbudowany mikrofon lub wejście na mikrofon zewnętrzny, co zwiększy jego wymiary, ale również i możliwości. Funkcjonalność urządzenia zwiększy też integracja mocniejszego wzmacniacza słuchawkowego, co pozwoli Ci na podłączenie znacznie lepszych słuchawek.

Rodzaj pamięci w odtwarzaczach mp3

W większości odtwarzaczy mp3 stosuje się pamięć typu flash, która pozwala zachować niewielkie rozmiary i małą wagę tego typu urządzeń. Drugim typem pamięci jest dysk twardy, który dawniej był stosowany w bardziej zaawansowanych urządzeniach Apple. Firma jednak odeszła od implementowania do urządzeń dysków twardych ze względu na ich słabą żywotność i tolerancję na wstrząsy, upadki. Pamięć typu flash, odporniejsza na usterki najczęściej oferuje pojemność rzędu 16 – 128 GB. Pojemność odtwarzacza mp3 można czasem łatwo zwiększyć dzięki możliwości podłączenia kart pamięci. Duża ilość pamięci oferuje użytkownikowi możliwość posiadania pod ręką wszystkich ulubionych płyt, co jest niewątpliwą zaletą, ale im większa pamięć wbudowana danego urządzenia, tym zdecydowanie wzrasta jego cena – dlatego jeśli lubimy mieć przy sobie całą swoją płytotekę musimy liczyć się z wydaniem dość dużych pieniędzy.

Rodzaje zasilania w odtwarzaczach mp3

Do wyboru jeśli chodzi o sposób zasilania odtwarzacza mp3 mamy zasilanie dedykowane lub bateryjne. Zaletą wbudowanych akumulatorów litowo-jonowych lub litowo-polimerowych jest fakt, że nie wymagają aż tak częstego ładowania jak akumulatory AA lub AAA. Zaletą tych drugich z kolei jest fakt, że w razie potrzeby można dokupić baterie AA lub AAA w niemal każdym kiosku. Od pojemności akumulatorów zależy czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu, im więcej deklarowanych przez producenta amperogodzin, tym oczywiście dłużej będziemy mogli słuchać muzyki.

Producenci i ceny odtwarzaczy mp3

Philips, Sony, Creative, Manta, SanDisk, Apple; wszyscy Ci producenci posiadają ofertę odtwarzaczy mp3, w której każdy znajdzie coś dla siebie, od prostych urządzeń bez wyświetlacza (ceny od 50 zł), po te bardziej zaawansowane z dużym wyświetlaczem i bogactwem funkcji (ceny od 250 zł). Producentów odtwarzaczy mp3 jest bardzo wielu. Najczęściej jednak to nie marka decyduje o tym, czy urządzenie spełni nasze oczekiwania czy nie. Najważniejszą kwestią jest zapoznanie się z podstawowymi parametrami i dokonanie porównanie odtwarzaczy mp3 pod kątem własnych potrzeb.

Tagi kategorii: mp3 player, mp3 odtwarzacz, mp3 odtwarzacza
^
Cache: 0.0125 s. (IBM5-fcgi-2)