zamknij
Rozmiar ekranu
Pamięć wewnętrzna
Max. czas pracy
Wybierz zaznaczone
Ranking odtwarzaczy mp4

Odtwarzacze mp4

-76 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
1

Odtwarzacze mp4

O Odtwarzaczach mp4

Odtwarzacze MP4 różnią się od odtwarzaczy MP3 tym, że zostały wyposażone w kilka dodatkowych funkcji, w tym między innymi w możliwość odtwarzania filmów oraz oglądania zdjęć, a także różnych plików tekstowych. Odtwarzanie to jest możliwe dzięki zastosowaniu wyświetlaczy LCD lub LED, na które kupując odtwarzacze mp4 warto zwrócić szczególną uwagę. Dodatkowe parametry, w które również wyposażonych jest większość mp4, to odbiornik radiowy oraz dyktafon. Ze względu na różną ocenę jakości wszystkich danych technicznych w różnych rodzajach odtwarzaczy warto przed zakupami zrobić porównanie cen mp4 oraz dokładnie przeczytać ich opisy.

Pojemność pamięci w odtwarzaczach mp4

Jeśli chcemy by na naszym odtwarzaczu mp4 zmieściło się dużo filmów i innego rodzajów plików, wtedy kupując odtwarzacz musimy zwrócić uwagę na to, by miał on odpowiednio dużą pojemność.

W "mp4" jako nośnik danych wykorzystywane są zazwyczaj pamięci flash. Są one w stanie pomieścić nawet do 128 GB danych. Za odtwarzacze z tą największą pojemnością zapłacimy ceny około 800-1200 zł, a im mniejsze będą możliwości pamięci, tym ceny odtwarzaczy mp4 będą niższe. Wiele odtwarzaczy wyposażona jest również w sloty na karty pamięci, co pozwoli na szybkie i tanie rozbudowanie pamięci urządzenia.

Ekrany w odtwarzaczach mp4

Ekrany w odtwarzaczach mp4 posiadają różne wymiary przekątnych. Standardem są obecnie wyświetlacze posiadające przekątną od 3, cala do 5 cali, ale coraz częściej spotykane są jeszcze większe ekrany. 

Zastanawiając się nad tym, z jakim ekranem odtwarzacz mp4 kupić, warto również zwrócić uwagę na technologię w nim użytą. Jeszcze do niedawna w omawianych odtwarzaczach wykorzystywano głównie ekrany LCD. Jednak wraz z dążeniem do udoskonalenia odtwarzaczy, producenci postanowili zacząć zmieniać ekrany LCD na ekrany IPS czy AMOLED. Takie rozwiązanie pozwala na zmniejszenie zużycia energii, a także na poprawę jasności, kolorów oraz ogólnej jakości wyświetlanego obrazu.

Aby zapewnić sobie najwyższy możliwy komfort oglądania na odtwarzaczach mp4 warto zapłacić za nie odrobinę więcej pieniędzy, w zamian za lepsze, droższe i pewniejsze komponenty. 

Dodatkowe parametry odtwarzaczy mp4

Aby w jak najbardziej komfortowy sposób można było korzystać z odtwarzaczy mp4 warto, by posiadały one kilka dodatkowych funkcji podnoszące ich ocenę jakości. Zaletami dobrych odtwarzaczy mp4 będą między innymi: możliwość programowania kolejności odtwarzania plików, odtwarzanie losowe, tworzenie playlisty, sortowanie po tytułach, albumach bądź wykonawcach oraz funkcja przewijania.

Osobom, które potrzebują nagrywać różne dźwięki (np. studentom), przyda się też możliwość używania odtwarzaczy mp4 jako dyktafonów. Trzeba jednak zaznaczyć, że jakość nagrań z takiego urządzenia jest zazwyczaj gorsza od nagrań z urządzeń przeznaczonych do profesjonalnego rejestrowania dźwięków. 

Ceny i producenci odtwarzaczy mp4

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów odtwarzaczy mp4. Różnią je od od siebie dane techniczne, wymiary, a także ceny. Wszystkie te rzeczy warto porównać zanim zdecydujemy się na to, jaki odtwarzacz mp4 kupić.

Najpopularniejszymi producentami odtwarzaczy mp4 są obecnie firmy: Creative, Sony, SanDisk, Philips i Pentagram. Ceny oferowanych przez nich odtwarzaczy mp4 zaczynają się nawet od kilkudziesięciu złotych. Ceny droższych odtwarzaczy mp4, cechujących się licznymi zaletami, to natomiast około1500 zł.

Tagi kategorii: mp4, mp4 player, mp4 odtwarzacz
^
No-cache: 0.4901 s. (IBM5-fcgi-1)