zamknij
Port USB
Odtwarzacz MP3
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking radioodtwarzaczy

Radioodtwarzacze

-188 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Radioodtwarzacze

O radioodtwarzaczach

Obecnie wielu miłośników nowoczesnych technologii wykorzystuje do słuchania muzyki niewielkie urządzenia mobilne, takie jak MP3 czy MP4 oraz telefony komórkowe z funkcją radia. Nie należy jednak zapominać o radioodtwarzaczach, które mogą uprzyjemniać życie zarówno w domu, jak i w samochodzie. Dobre radioodtwarzacze powinny posiadać radioodbiornik z możliwością ustawienia ulubionej stacji radiowej, czytnik płyt CD oraz kaset magnetofonowych, a także interfejs USB, przez który można podłączyć różne inne przydatne urządzenia, takie jak pen drive. Przed zakupem radioodtwarzacza powinno się sprawdzić jego parametry, przeznaczenie, wygląd czy wielkość. Należy również zrobić porównanie cen radioodtwarzaczy i wybrać to najlepiej odpowiadające potrzebom oraz najtańsze.

Przeznaczenie radioodtwarzaczy

Przeznaczenie radioodtwarzacza jest, obok jego parametrów, najważniejszą kwestią dla kupującego. Na rynku dostępne jest na przykład wiele odtwarzaczy dla dzieci, które powinny być niewielkie, by mieścić się na biurku czy szafce, oraz mało skomplikowane w obsłudze. Urządzenia dla dzieci mają często ciekawe kształty i kolory, jednak nie posiadają raczej wielu funkcji.

Ich przeciwieństwem są radioodtwarzacze dla dorosłych, które mają służyć jako główne źródło muzyki w domu. W tym celu powinien to być sprzęt bardziej rozbudowany, obsługujący wiele różnych nośników muzycznych oraz dostosowujący się do różnych potrzeb domowników.

Z kolei radioodtwarzacze samochodowe powinny być lekkie i poręczne, by łatwo je było przenosić. Radio samochodowe nie może mieć również dużej mocy, ponieważ potrzebowałoby zbyt dużej ilości energii, która szybko rozładowałaby akumulator w samochodzie.

Parametry radioodtwarzaczy

Głównymi zadaniami radioodtwarzaczy jest emitowanie muzyki z radia, płyt CD, kaset magnetofonowych czy innych nośników. Jeśli użytkownik planuje przede wszystkim odtwarzać muzykę z płyt, powinien zwrócić szczególną uwagę, jakie nośniki i płyty jest w stanie odczytać urządzenie. Wszystkie odtwarzacze CD odczytują płyty zapisane w formacie CD audio, jednak dużo bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem są sprzęty posiadające dekoder dźwięku MP3 i WMA. Płyty wypalane w tych formatach mogą pomieścić znacznie większą ilość utworów bez utraty jakości dźwięku. Dodatkowo odtwarzacz może obsługiwać płyty CD-R (standardowe), jak i CD-RW (nadające się do wielokrotnego zapisu), dlatego warto zwrócić uwagę również na ten parametr.

Coraz mniej osób używa do odtwarzania muzyki kaset magnetofonowych, jednak i one mają swoich zagorzałych zwolenników. W przypadku kupna radioodtwarzacza z funkcją kaset, należy się upewnić, czy posiada on opcję autorewers, która pozwala na przełączanie kasety na drugą stronę bez wyjmowania jej z odtwarzacza. Z kolei magnetofony z systemem Full Logic pozwalają na uruchomienie pożądanej funkcji poprzez delikatne dotknięcie przycisku, co powoduje nie tylko wzrost komfortu jego użytkowania, ale również przedłuża jego żywotność.

Podstawą każdego odtwarzacza jest radio, w którym najczęściej stosuje się tuner cyfrowy automatycznie wyszukujący stacje radiowe. Sprzęt powinien mieć również możliwość zapamiętania ulubionej stacji (jednej lub kilku). Przydatną funkcją jest też system RDS, który umożliwia wyświetlanie na ekranie komunikatów nadawanych przez różne stacje. Ponadto każde radio charakteryzuje się nieco innym zakresem fal, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie.

Ceny i producenci radioodtwarzaczy

Ceny radioodtwarzaczy różnią się znacznie ze względu na ich wielkość, przeznaczenie i parametry. Najmniejsze i najprostsze urządzenia, które posiadają jedynie funkcję radia, mogą kosztować jedynie nieco ponad 50 zł. Z kolei najdroższe radioodtwarzacze, ale zarazem najbardziej profesjonalne i dobrze wyposażone, to wydatek nawet ponad 5 tysięcy złotych.

Do najpopularniejszych producentów radioodtwarzaczy można zaliczyć między innymi takie firmy jak: Hyundai, JVC, Karcher, Philips, Sony, Grundig, Thomson, TDK, Muse czy Panasonic.

Tagi kategorii: boom boxy, cd radiomagnetofon, cd radiomagnetofony
^
No-cache: 0.4891 s. (IBM5-fcgi-2)