zamknij
Obraz 3D
Odświeżanie
WiFi
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking telewizorów 4K

Telewizory 4K

-346 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Telewizory 4K

O telewizorach 4K

Rynek nie lubi pustki. Dlatego też po telewizorach plazmowych, LCD, LED i 3D przyszedł czas na telewizory 4K. Dlaczego warto się nimi zainteresować? Przede wszystkim dlatego, że wyświetlany na nich obraz posiada cztery razy więcej pikseli niż popularne FullHD; jest niezmiernie szczegółowy, co docenią zwłaszcza posiadacze dużych ekranów telewizyjnych powyżej 55-cali. Na podkreślenie zasługują też naturalne kolory o silnym nasyceniu, które wiernie odwzorowują barwy. Czy jednak telewizory 4K to zakup dla każdego?

Dlaczego warto kupić telewizor 4K?

Nazwa nowych telewizorów – 4K – wiąże się z liczbą pikseli, z których składa się wyświetlany na nich obraz. W podstawie wynosi ona prawie 4 000 (dokładnie 3840). To aż dwukrotnie więcej niż to, co oferuje jakość FullHD, uznawana do niedawna za najlepszą z możliwych. Dzięki temu, jak zachwalają twórcy nowej technologii, nie będziemy mieli problemów nawet z policzeniem włosów na głowie aktorów grających w filmie. Nie będzie też problemu z dostrzeżeniem najdrobniejszych szczegółów. Nie można też nie wspomnieć o krystalicznej czystości obrazów, ich wyjątkowej ostrości oraz niesamowitej precyzji odwzorowania rzeczywistości.

Trzeba jednak zaznaczyć, że wszystkie zalety telewizorów 4K zauważy się dopiero wtedy, gdy będzie się korzystało z naprawdę dużych ekranów, czyli takich mających przekątną przynajmniej 55 cali, a jeszcze lepiej tych minimum 60-calowych. Minusem jest również to, że film zapisany do wyświetlania w jakości 4K będzie miał bardzo duży rozmiar, nawet do 200 GB, co dla domowych użytkowników może być dość dużym problemem ze względu na konieczność kupna dodatkowego odtwarzacza, który będzie w stanie obsłużyć taką rozdzielczość na zadowalającym poziomie. 

Jak na każdą nową technologię przystało, telewizory 4K mają obecnie bardzo wysokie ceny, jednakże kilku producentów zaczęło wprowadzać ekrany "budżetowe", poniżej 5000 złotych. Kupując najtańsze z nich zapłaci się około cztery tysiące złotych. Z kolei najdroższe modele to wydatek rzędu nawet 20-30 tysięcy zł. Produkcją telewizorów 4K zajmują się takie marki jak: Panasonic, Sony, Philips, Samsung, Toshiba czy LG. 

Tagi kategorii: 4K telewizory, 4K telewizor
^
Cache: 0.0178 s. (IBM5-fcgi-1)