Telefony

Telefony

O Telefonach

Kategoria telefony jest bardzo rozbudowana. Prócz telefonów komórkowych stacjonarnych oferowane są w niej między innymi różnego rodzaju akcesoria, faksy i kasy fiskalne, a także krótkofalówki i radiotelefony. Dostępne są też karty doładowujące do popularnych sieci telefonii komórkowej. Przed zakupem warto porównać ceny telefonów i akcesoriów poszczególnych firm, gdyż mogą się one znaczenie się wahać. Warto przestudiować dokładnie ich parametry i funkcje, przestudiować dostępne rodzaje sprzętów i rozważyć ich zalety, a także ewentualne wady.

Smartfony

To rodzaje telefonów komórkowych łączące funkcje zwykłej komórki z podstawowymi funkcjami komputera (dostęp do poczty e-mail, obsługa przeglądarki internetowej, mini klawiatura komputerowa). Producenci prześcigają się w coraz to nowszych rodzajach smartfonów i ulepszaniu ich parametrów.

Porównanie cen telefonów komórkowych i smartfonów

Ceny telefonów komórkowych i smartfonów są uzależnione od posiadanych przez nie parametrów i rodzajów funkcji. Popularnością wśród telefonów komórkowych cieszą się te firmy Nokia, której funkcjonalne modele są dostępne już od ok. 90 zł. Ceny smartfonów Samsunga zaczynają się natomiast od około 430 zł.

Akcesoria do telefonów komórkowych

Asortyment wyposażenia, dodatków i gadżetów do telefonów komórkowych jest bardzo rozbudowany. By telefony komórkowe dobrze pracowały, niezbędne są ładowarki i baterie, dopasowane pod kątem marki i modelu telefonu.

Telefony komórkowe to delikatne urządzenia techniczne. By dłużej służyły i nie uległy uszkodzeniu warto zaopatrzyć się w różnego rodzaju pokrowce i kabury. Dla smartfonów producenci oferują też folie ochronne. Zaletą autorefleksyjnej folii ochronnej na ekran dotykowy jest zapobieganie przed wystąpieniem na nim smuga i zabrudzeń. Ceny folii kształtują się w przedziale 27-55 zł.

Pokrowce wykonane z twardszych materiałów, jak np. ekoskóra, uchronią telefony komórkowe przez upadkiem czy innym wypadkiem losowym. Popularne są też pokrowce z tworzywa sztucznego. Warte uwagi są pokrowce, które są przystosowane do zabierania telefonów np. podczas biegania. Pokrowce te mają specjalne usztywnienia i opaskę na ramię itp. Ceny tradycyjnych pokrowców z ekoskóry wynoszą od ok. 2 zł. W porównaniu z pokrowce z wysokiej jakości tworzywa sztucznego to wydatek ok. 20 zł. Ceny pokrowców przystosowanych do uprawiania sportów wynoszą natomiast od ok 50 zł.

Akcesoria do samochodu

Funkcje telefonów komórkowych będą przydatne w podróży (np. GPS-y, które mogą doskonale pokierować w podróży samochodem). By obyć się bez przykrych niespodzianek poleca się zaopatrzyć w akcesoria do samochodu takie jak: ładowarki do samochodów oraz zestawy głośnomówiące i słuchawkowe. Kluczową sprawą jest też zakupienie uchwytów do których przymocowuje się telefon komórkowy zastąpić, który ma posłużyć jako GPS. Przykładowe ceny uchwytów kształtują się od ok. 20 do ok. 120 zł. W porównaniu ceny najbardziej popularnych zestawów głośnomówiących, charakteryzujące się wysoką jakością zaczynają się od ok. 100 zł. Do uznanych producentów w tej kategorii zalicza się m.in. firmy: AIV, Global Technology, Jabra, Nokia czy Parrot.

Dodatki do telefonów komórkowych

Kategoria dodatki do telefonów komórkowych zawiera rzeczy przydatne podczas używania telefonów komórkowych. Oferowane są w niej między innymi karty doładowujące popularnych operatów sieci, w tym T-Mobile, Heyah, Plus, Orange i Play.

Telefony stacjonarne

Telefony stacjonarne mają swoje zastosowanie w domach i biurach. Wyróżnia się telefony stacjonarne bezprzewodowe i przewodowe, z funkcją sekretarki automatycznej luz bez. Do popularnych firm produkujących telefony stacjonarne zalicza się między innymi: Castel, Maxcom, Panasonic czy Siemens. Ceny telefonów przewodowych Castel zaczynają się od ok. 30 zł. Panasonic natomiast oferuje aparaty bezprzewodowe od ok. 80 zł.

Szukając sprzętów do biura warto też zajrzeć do zakładki: faksy i telefaksy. Ich zakup ułatwi porównanie cen i parametrów. Ceny telefaksów Panasonica zaczynają się od ok. 390 zł.

Akcesoria telefoniczne

W kategorii akcesoria telefoniczne można dowolnie porównać parametry i dostępne rodzaje takich urządzeń jak krótkofalówki i radiotelefony. Istną rzeczą podczas ich zakupów jest dobre przejrzenie ofert i dobranie odpowiedniego rodzaju sprzętu do swoich potrzeb. Nie bez znaczenia są też parametry, które producenci wciąż ulepszają i unowecześniają.

Telefony

45 305 produktów
No-cache: 0,2385 s. (IBM5-fcgi)