zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking ładowarek do telefonów

Ładowarki do telefonów

-795 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Ładowarki do telefonów

O ładowarkach do telefonów

Producenci telefonów nie wymyślili jeszcze sposobu na doładowywanie ich w sposób pomijający ładowarki, dlatego też zakup nowego telefonu pociąga za sobą też zakup tego urządzenia. W zależności od rodzaju baterii jednokrotne jej naładowanie wystarczy na dłużej lub krócej. Natomiast w zależności od zastosowanej ładowarki baterie będą się ładować bardzo krótko, lub nawet kilka godzin. Dlatego też przed zakupem ładowarek trzeba dokładnie zastanowić się, jaki ich rodzaj jest nam potrzebny. Pomoże w tym porównanie cen i parametrów różnych rodzajów ładowarek.

Na co zwrócić uwagę kupując ładowarkę?

Kupując ładowarkę przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na jej producenta. Określona marka telefonu zazwyczaj pociąga za sobą konkretny typ ładowarki. Zdarza się też, że różne modele telefonów jednego producenta wymagają innych ładowarek. Najczęściej w komplecie z nowym telefonem dostaniemy dopasowaną do niego ładowarkę.

Jednak w sytuacji, w której z jakichś powodów uległa ona uszkodzeniu, należy zastanowić się czy kupić ładowarkę oryginalną, czy też zamiennik dopasowany do określonego producenta. Oryginalne ładowarki są oczywiście lepszej jakości i lepiej współpracują z posiadanym przez nas sprzętem. Ich wadą jest natomiast wyższa cena. W przypadku zamienników jest odwrotnie. Cena ładowarki tego typu jest czasem znacznie niższa, jednak nie mamy też pewności co do jej długotrwałości. Warto pamiętać o tym podejmując decyzję o zakupie, gdyż często słabej jakości ładowarki nie są kompatybilne z baterią naszego telefonu i mogą powodować jej szybsze zużycie (bateria „trzyma” coraz krócej, aż w końcu zupełnie przestaje działać) i w konsekwencji konieczność zakupienia nowej baterii. Zamienniki oryginalnych baterii kosztować mogą kilka złotych, zaś oryginalne baterie osiągają ceny zazwyczaj ok. kilkudziesięciu złotych. Stosunkowo wysokie ceny osiągają ładowarki przeznaczone do smartfonów.

Warto też zwrócić uwagę na dane techniczne ładowarki. Należy sprawdzić, jakie napięcie wyjściowe toleruje nasza bateria i zakupić ładowarkę odpowiadającą tej wielkości. W innym przypadku sprzęt nie będzie współpracował, może dojść do spięć i w ostateczności będziemy musieli zakupić już nie tylko nową ładowarkę, ale cały nowy telefon.

Oprócz wielkości napięcia (wyrażanej w woltach, np. 5V) parametrem, który odgrywa dużą rolę w ładowarkach, jest rodzaj tzw. „końcówki”, za pomocą której podłączamy telefon do ładowarki. Każda marka posiada swoje kształty i rodzaje tych końcówek. Wszystkie niezbędne dane techniczne dotyczące ich, jak i całych ładowarek, producent powinien umieścić na opakowaniu. Najczęściej podawane są na nim też nazwy marek, do których zamiennik jest dostosowany.

Rodzaje ładowarek

Ładowarki sieciowe to typowe ładowarki do telefonu, podłączane do prądu, wyposażone najczęściej w długi kabel.

Ładowarki przenośne przydatne są w sytuacji, w której musimy na dłużej wyjechać i liczymy się z tym, że nie będzie możliwości naładować telefonu drogą sieciową. Ładowarki te magazynują w swoich akumulatorach energię i potem, w razie takowej konieczności, oddają ją naszemu telefonowi. Na rynku pojawiły się już ciekawe rozwiązania wykorzystujące na przykład zwykłe baterie „paluszki” – są to specjalne ładowarki, które z jednej strony podłączamy do telefonu, a z drugiej instalujemy wspomniane baterię. Takie jednorazowe ładowanie daje możliwość wykonania kilku rozmów telefonicznych w sytuacjach awaryjnych.

Ładowarki samochodowe to idealne rozwiązanie dla osób, które bardzo często podróżują samochodem. Dzięki nim telefon można łatwo naładować, bez konieczności zatrzymywania się i poszukiwania miejsca z gniazdkiem elektrycznym. Ładowarki samochodowe podłączane są do gniazda zapalniczki w samochodzie. Posiadają też najczęściej spiralnie skręcony kabel. Przy zakupie ładowarki do samochodu należy zwrócić uwagę na to, jakiej długości jest jej kabel. Pomoże to uniknąć sytuacji, w której nasz telefon wisi na tymże kablu, co może prowadzić do szybkiego uszkodzenia obu urządzeń.

Ocena jakości ładowarek opiera się w dużej mierze na tym, jak wpływają na żywotność naszej baterii i jak szybko są w stanie ją naładować. To, czy ładowarka będzie w ogóle współpracować z naszym telefonem, zależy od tego, czy dopasujemy ją do parametrów telefonu. Jaka ładowarka jest najlepsza każdy musi zdecydować sam biorąc pod uwagę wady i zalety ładowarek oryginalnych i ich zamienników.

Tagi kategorii: biurowa ładowarka, ładowarka stacjonarna, ładowarki stacjonarne
^
No-cache: 2.9449 s. (IBM5-fcgi-1)