zamknij
Producent
Łączność
Multipoint
Wbudowana bateria
Wybierz zaznaczone
Ranking zestawów głośnomówiących

Zestawy głośnomówiące

-65 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
1

Zestawy głośnomówiące

O Zestawach głośnomówiących

Coraz więcej osób odbywa długie podróże samochodem. Wynikają one tak z pracy zawodowej, jak i wyjazdów rekreacyjnych. Często zdarza się, że podczas tej jazdy trzeba odebrać dzwoniący telefon. Trzymanie komórki bezpośrednio przy uchu wiąże się nie tylko z ryzykiem mandatu, ale przede wszystkim ze zmniejszoną koncentracją na drodze. Dlatego też warto kupić nowoczesne zestawy głośnomówiące. Różnorodne rodzaje zestawów głośnomówiących sprawiają, że każdy użytkownik znajdzie produkt dla siebie. Zróżnicowane są także parametry kupowanych zestawów głośnomówiących, a przez to i ich oceny jakości. Wpływa to na ceny, które można sprawdzić podczas porównania cen zestawów głośnomówiących.

Najważniejsze parametry zestawów głośnomówiących

Jako, że wnętrze samochodu nie należy do bardzo dużych, wszystkie przedmioty do niego przeznaczone, w tym zestawy głośnomówiące, powinny mieć jak najmniejsze wymiary. Najmniejsze zestawy głośnomówiące są mniejsze od karty kredytowej, ale nawet największe modele powinny zmieścić się w dłoni użytkownika.

Do komfortowego użytkowania zestawów głośnomówiących niezbędne są odpowiednie uchwyty. Najlepiej, jeśli w razie potrzeby będzie można je odczepić i zamontować w innym aucie. Ważne jednak, by montaż sprawił, że zestaw będzie w zasięgu tak wzroku, jak i dłoni kierowcy, jednocześnie nie wpływając negatywnie na wyłapywanie dźwięków. Najczęściej więc zestawy głośnomówiące mają uchwyty w formie przyssawek bądź też mocowane są przy osłonie przeciwsłonecznej, nad głową kierowcy.

Wśród istotnych parametrów zestawów głośnomówiących znajduje się też kompatybilność z możliwie dużą liczbą modeli telefonów komórkowych. Jest to ważne zwłaszcza wtedy, gdy zestaw będzie służył kilku użytkownikom. W tej sytuacji dobrze jest też, jeśli w danej chwili pod zestaw może być skonfigurowany więcej niż jeden aparat.

Jeśli kupowane zestawy głośnomówiące są wyposażone wyświetlacz wtedy należy zadbać, by jego wielkość była możliwie duża (średnio do 2,2''), a ilość kolorów – jak największa. Nie bez znaczenia jest też wielkość czcionki, która będąc zbyt małą może utrudnić korzystanie z zestawu. Na wyświetlaczu powinno się dać bez problemu odczytać listę kontaktów, a także połączenia przychodzące. Nie jest to jednak konieczne jeśli zestaw umożliwia głosowe wybieranie numerów.

Przez zestaw głośnomówiący przede wszystkim prowadzi się rozmowy, dlatego jego najistotniejsze dane techniczne to jakość dźwięku. Dotyczy to tak dźwięków dochodzących z głośnika, jak i tych wyłapywanych przez mikrofon. Najlepiej, jeśli podczas zakupów zainwestuje się w zestawy głośnomówiące z redukcją szumów.

Aby móc długo rozmawiać, zestawy głośnomówiące muszą posiadać odpowiednie ładowanie. Może się ono odbywać za pośrednictwem złącza USB, gniazdka zapalniczki bądź też sieciowej ładowarki, przy czym wybierając ostatnie rozwiązanie trzeba zadbać o odpowiednią żywotność baterii.

Gdy zestawy głośnomówiące nie są aktualnie używane, wtedy można niektóre z ich modeli sprowadzić do roli poręcznego sprzętu car audio. Do części zestawów głośnomówiących da się podłączyć odtwarzacze mp3, dzięki czemu dźwięki będą płynęły wprost z samochodowych głośników. Interesująca jest również funkcja przekazywania muzyki znajdującej się w pamięci telefonu komórkowego, czyli tzw. A2DP. Z jej pomocą brzmienia również będą wydobywały się z głośników samochodowych.

Ceny i producenci zestawów głośnomówiących

Producenci zestawów głośnomówiących to między innymi: AVI, Blaupunkt, Bury, Jabra, Parrot, Alpine, Belkin, BlackBerry, Xtreme, Gembird, Hama, iBox, Motorola, Nokia, Plantronics, Puro, Samsung i Siemens. Każdy z nich posiada zestawy głośnomówiące o różnej ocenie jakości i różniące się od siebie parametrami, dlatego zanim dokona się zakupu powinno się dokładnie przejrzeć oferty różnych firm.

Jak pokazuje porównanie cen zestawów głośnomówiących, wahają się one od około 60 zł do około 800 zł. Najdroższe zestawy głośnomówiące są najbardziej zaawansowane technologicznie, a więc mają najlepsze osiągi. Ich zakup polecany jest zwłaszcza wtedy, gdy w samochodzie przez telefon rozmawia się bardzo dużo i bardzo często.

Tagi kategorii: głośnomówiący zestaw, bezprzewodowy zestaw, głośnomówiące zestawy
^
No-cache: 1.561 s. (IBM5-fcgi-2)